Slávnostné otvorenie novovybudovaného futbalového ihriska v Nosiciach

719

V utorok 7. júna sa za účasti primátorky mesta Kataríny Henekovej, tímu pracovníkov spoločností Doprastav a ŽSR, trénermi MŠK Púchov, hráčmi MŠK Púchov a občanov z Nosíc uskutočnilo slávnostné otvorenie novovybudovaného športového areálu.

Investícia za približne pol milióna eur sa podarila v rámci budovania novej železničnej trate Púchov – Považská Bystrica na začiatku Nosického „ostrova“ z fondov Európskej únie. Pri tejto príležitosti by som sa chcel poďakovať spoločnostiam Doprastav a Železnice Slovenskej republiky za proaktívny prístup pri budovaní tohto krásneho športového areálu. Podarila sa veľká vec a ja som veľmi vďačný, že vďaka sponzorom sa podarilo omnoho viac oproti plánovanému projektu. Za všetko spomeniem vybudovanie „umelého“ zavlažovania, vybudovanie stĺpov s ochrannými sieťami, vybudovanie oplotenia areálu na zabezpečenie bezpečnosti športujúcich detí v blízkosti železničnej trate, nové futbalové striedačky či modernejšie zateplenie budovy šatní spĺňajúce nízkoenergetické kritériá.

Po niekoľkých rokoch sa do Nosíc vracia majstrovský futbal. Vďaka úspešnej certifikácii Slovenským futbalovým zväzom, ktoré prebehlo v mesiaci máj sa môžu na ihrisku v Nosiciach organizovať majstrovské stretnutia. Tie si už vyskúšali naši mládežníci z mladšieho a staršieho dorastu z kategórie U17 a U19. Verím, že ich od budúcej sezóny budú chodiť povzbudzovať športoví fanúšikovia nielen z Nosíc. Ihrisko v Nosiciach si už vyskúšali aj naši najmenší Púchovčania z Materskej školy Nosice pri organizovaní detskej šarkaniády. Čoskoro pribudnú aj Nosickí hasiči a verím, že v prípade záujmu nájdeme priestor aj pre športujúcu verejnosť. Novovybudovaný moderný športový areál bude slúžiť všetkým a tým, že sa stal majetkom mesta Púchov je zabezpečená nielen prevádzka a život športového areálu, ale aj začínajúci dlhoročný športový rozvoj. Ešte raz, veľká vďaka všetkým, ktorí priložili pomocnú ruku pri budovaní tohto veľkého a pekného športového diela.

Lukáš Ranik, viceprimátor mesta
Foto: MŠK a Slavomír Flimmel