Polícia informuje

338
Alkohol sa podpísal pod nehodu v Beluši. Opitý vodič skončil s autom v altánku. FOTO: KR PZ Trenčín

„Cyklohulákanie“ za tridsať
Hliadka mestskej polície zistila priestupok rušenia nočného pokoja. Dopustil sa ho muž, ktorý nadránom jazdil po Púchove na bicykli a hulákal. Krátko po polnoci hulákal na Nábreží slobody, neskôr postupne na Dvoroch, Nimnickej ceste, Ulici športovcov a v iných častiach mesta. Mestskí policajti hulákajúceho cyklistu zastavili na Trenčianskej ulici. Zistili, že ide o muža z Nimnice, ktorý bol evidentne pod vplyvom alkoholu. Muž policajtov informoval, že má osobné problémy a situáciu nezvládol. Jeho akustické predstavenie „odmenili“ mestskí policajti 30-eurovou pokutou.

Predsa len bol zrelý na psychiatra…
Mestskí policajti riešili na pravé poludnie prípad muža so zakrvavenou tvárou pred jednou z púchovských pohostinských prevádzok. Muž mal zakrvavený nos a bol evidentne pod vplyvom alkoholu. Ošetrili ho zdravotní záchranári, muž sa avšak dožadoval prevozu do nemocnice, resp. na psychiatriu. Lekár ho odmietol vziať do sanitky, podľa neho nebola potrebná hospitalizácia. Muž sa vyhrážal skokom z mosta a vzápätí sa rozbehol a skočil do jazdnej dráhy prichádzajúceho motorového vozidla a zostal ležať na vozovke. Mestskí policajti ho stiahli z cesty na krajnicu. Privolaný lekár následne rozhodol, že ho predsa len prevezú do považskobystrickej nemocnice.

Napokon nebolo treba…
Krátko po polnoci požiadala telefonicky mestských policajtov žena z Púchova o doprovod z pohostinstva. Bol v ňom muž, s ktorým mala v minulosti konflikt, mal ju prenasledovať a mala z neho strach. O niekoľko minút informovala policajtov, že do pohostinstva prišli jej známi a prítomnosť hliadky nie je potrebná.

Opitý vodič prerazil v Beluši plot a narazil do altánku pri rodinnom dome
V skorých ranných hodinách došlo v obci Beluša k dopravnej nehode, ku ktorej malo dôjsť tak, že pri prejazde zákruty zišiel vodič s osobným autom mimo vozovku na príjazdovú plochu k rodinného domu. Tam mal svojou prednou častou vozidla naraziť do oplotenia, toto preraziť, pričom následne mal naraziť do postaveného dreveného altánku. Našťastie sa v tom čase na dvore za plotom nikto nenachádzal. Pravdepodobnou príčinou dopravnej nehody bolo nevenovanie sa plne vedeniu vozidla a nesledovanie situácie v cestnej premávke. Vodič bol podrobený dychovej skúške, ktorej výsledok bol 2,29 promile alkoholu v dychu. Vodič aj spolujazdec utrpeli ľahké zranenia. Majiteľovi nehnuteľnosti bola spôsobená škoda vo výške predbežne 5000 €. Poverený policajt Okresného dopravného inšpektorátu v Považskej Bystrici vzniesol obvinenie 28-ročnému mužovi pre prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Presná príčina a miera zavinenia je v štádiu šetrenia.

MsP Púchov, KR PZ Trenčín