Polícia informuje

391

Dopravné nehody na cestách Trenčianskeho kraja si tento rok vyžiadali už deväť ľudských životov

Na cestách Trenčianskeho samosprávneho kraja sa v 15. kalendárnom týždni stalo 26 dopravných nehôd. Zomrel pri nich jeden človek, dvaja ľudia utrpeli ťažké zranenia. Od začiatku roka sa na cestách Trenčianskeho kraja stalo 355 dopravných nehôd, čo je o 36 viac ako v rovnakom období minulého roku. Nehody na cestách Trenčianskeho kraja si v tomto roku vyžiadali už deväť ľudských životov (medziročný nárast o tri), čo je po Banskobystrickom samosprávnom kraji najviac spomedzi všetkých slovenských krajov.

Na slovenských cestách sa v tomto roku stalo 3.514 dopravných nehôd, čo je o 62 viac, ako v rovnakom období roku 2018. O život pri nich prišlo už 56 ľudí (medziročný nárast o sedem). Ťažké zranenia utrpelo 203 osôb, čo je o 98 menej, ako v rovnakom období minulého roku. Najviac obetí si tento rok vyžiadali dopravné nehody na cestách Banskobystrického samosprávneho kraja, kde zomrelo už 11 ľudí. Najmenej obetí – päť, si v tomto roku vyžiadali cesty Bratislavského samosprávneho kraj.

Mestská polícia hlási

Bitku pri privádzači riešili mestskí i štátni policajti

Hliadka mestskej polície zasahovala pri diaľničnom privádzači, kde sa podľa telefonického oznámenia malo biť šesť ľudí. Po príchode hliadky sa skupina šiestich ľudí navzájom okrikovala a sácala. Po výzve, aby upustili od konania sa traja odobrali smerom na diaľničný privádzač ku Continentalu a dvaja bezdomovci spolu s ďalšou osobou (boli zjavne pod vplyvom alkoholu) chceli pokračovať vo vzájomnom napádaní a pokrikovaní. Hliadka ich vyzvala, že ak neprestanú, použije slzotvorný prostriedok. Následne sa jeden z bezdomovcov, ktorý mal krvavé zranenie tváre, spolu s bratom a treťou osobou vybrali smerom k Váhu, pričom uviedli, že nechcú nič oznamovať. Zranený muž odmietol lekárske ošetrenie. Hliadka mestskej polície následne poskytla súčinnosť dvom hliadkam Obvodného oddelenia Policajného zboru, ktoré vec riešili predvedením na obvodného oddelenie.

Dohodli sa…

Hliadka mestskej polície zasahovala pri poistnej udalosti na Požiarnej ulici, kde nezabrzdené vozidlo značky Renault Clio sa dalo samovoľne do pohybu a narazilo do stojaceho zaparkovaného automobilu značky Suzuki SX4. Hliadka zistila majiteľov vozidiel a privolal ich k miestu nehody. Prípad vyriešili vzájomnou dohodou o finančnom vyrovnaní. Škody na vozidlách sa vyšplhali na asi 100 eur.

Nevládal chodiť

Púchovskí mestskí policajti zasahovali na základe telefonického oznámenia na Moravskej ulici, kde pri obchodnom dome ležal vedľa lavičky na zemi neznámy opitý muž. Oznamovateľ trval na tom, aby hliadka vyriešila priestupok okamžite. Hliadka zistila priestupok proti všeobecne záväznému nariadeniu mesta – vzbudzovanie verejného pohoršenia. Muž nebol schopný samostatnej chôdze, hliadka ho odviedla do miesta bydliska. Priestupok proti verejnému poriadku je v riešení.

Zdroj: Krajské riaditeľstvo HaZZ v Trenčíne, MsP Púchov.