Polícia informuje

209

Zbytočne zamestnal záchranku
Na oddelenie mestskej polície prijali telefonické oznámenie, podľa ktorého pred kultúrnym domom spadol muž z lavičky a nemôže sa postaviť na nohy. Po príchode mestských policajtov na miesto ich informovali, že mužovi privolali zdravotných záchranárov. Muž sedel na mieste a bol evidentne opitý. Zdravotní záchranári odporučili, aby sa muž vyspal, keďže nemal žiadne zranenie. Hliadka vyriešila priestupok napomenutím.

Brvnišťanka sa opila v Púchove
Hliadka mestskej polície zistila na základe telefonického oznámenia priestupok proti verejnému poriadku. Na Ulici obrancov mieru našli oproti predajne ležať na zemi neznámu ženu. Našli ju ležať na betónovom múriku. Bola evidentne pod vplyvom alkoholu. Keďže žena vzhľadom na svoj stav neposkytla žiadnu súčinnosť pri zisťovaní totožnosti, predviedla ju hliadka bez použitia donucovacích prostriedkov na oddelenie mestskej polície. Aj s pomocou príslušníkov Obvodného oddelenia Policajného zboru zistili totožnosť ženy. Zistili, že ide o mladú ženu z Brvnišťa. Od jej otca zistili policajti, že požíva alkohol a drogy a že koncom apríla ušla z domu. Keďže nebola schopná samostatnej chôdze, prišiel si ju na oddelenie prevziať otec. Priestupok proti verejnému poriadku vyriešili mestskí policajti napomenutím.

Alarm hučal niekoľko hodín
Viac ako päť hodín rušil obyvateľov Moravskej ulice alarm z jednej z prevádzok. Spustil sa okolo druhej hodine nadránom a hliadke mestskej polície sa ani napriek enormnému úsiliu nepodarilo nájsť prevádzkovateľa predajne. Ten do nej prišiel až o 7.30 hodine a alarm vypol. Za priestupok proti verejnému poriadku ho hliadka mestskej polície potrestala pokutou vo výške 20 eur.

Nebolo to také hrozné…
Na oddelenie mestskej polície prijali telefonické oznámenie, že Pod Zábrehom niekto zablokoval ulicu stavebnými strojmi, okolo ktorých nie je možné prejsť osobným automobilom. Hliadka na mieste našla domiešavač, okolo ktorého sa však prejsť dalo. Z rozhovoru s obsluhou domiešavača vyplynulo, že pri zaisťovaní mechanizmov bol krátky časový úspech, počas ktorého sa nedalo prejsť osobným automobilom. V tom čase bol na mieste oznamovateľ a následne došlo k verbálnemu konfliktu medzi ním a obsluhou.

Na okresných i krajských cestách bol pokoj
Cesty Púchovského okresu boli v osemnástom kalendárnom týždni bez obetí dopravných nehôd. Na cestách Trenčianskeho samosprávneho kraja sa v rovnakom období stalo 21 dopravných nehôd, čo je o štyri menej, ako v rovnakom období minulého roku. Od začiatku roka sa na cestách Trenčianskeho kraja stalo 323 dopravných nehôd (medziročný pokles o 103). Pri dopravných nehodách zomrelo od začiatku tohto roka na krajských cestách sedem ľudí, čo je o dvoch menej, ako v rovnakom období minulého roku. Ťažké zranenia utrpelo 16 osôb (medziročný pokles o 13). Na slovenských cestách sa tento rok stalo 3515 dopravných nehôd, čo je o 78 menej, ako v rovnakom období roku 2019. Zomrelo pri nich už 75 ľudí (medziročný nárast o 12). Ťažké zranenia utrpelo 236 osôb, čo je o 42 menej, ako v rovnakom období minulého roku. Najviac ľudských životov si tento rok vyžiadali cesty Žilinského samosprávneho kraja, kde pri dopravných nehodách zomrelo už 17 ľudí. Najmenej obetí – päť, majú tento rok cesty Košického samosprávneho kraja.

Mladík z Púchovského okresu nafúkal v Dubnici 1,52 promile
Dopravní policajti z Trenčína vzniesli obvinenie pre prečin ohrozovania pod vplyvom návykovej látky voči 21-ročnému mužovi z Púchovského okresu. Obvinený vodič mal 6. mája v skorých ranných hodinách (asi o 2.00 hod.) jazdiť na aute značky Citroen po Ulici Centrum II v Dubnici nad Váhom, pričom bol zastavený a kontrolovaný policajnou hliadkou Obvodného oddelenia Policajného zboru Dubnica nad Váhom. Pri kontrole sa vodič podrobil aj dychovej skúške s výsledkom merania 0,73 mg/l (1,52 promile) alkoholu v dychu. Obvinenému vodičovi hrozí trest odňatia slobody až na jeden rok. Polícia upozorňuje vodičov, ktorí pred jazdou požijú alkoholické nápoje a sadnú si za volant, že svojou nezodpovednosťou ohrozujú nielen svoj život a zdravie, ale hlavne ohrozujú životy a zdravie ostatných účastníkov cestnej premávky. Polícia takéto kontroly na zistenie požitia alkoholu vodičmi bude naďalej vykonávať.

Vďaka zásahom hasičov sa zachránil majetok za viac ako milión eur
Takmer pol stovky zásahov absolvovali hasiči v kraji pri dopravných nehodách.
V priebehu mesiaca apríl 2020 uskutočnili príslušníci Hasičského a záchranného zboru v Trenčianskom kraji celkom 367 výjazdov. Z tohto počtu bolo najviac – 147 technických zásahov. Nasledovalo 129 výjazdov k požiarom, 48 zásahov pri dopravných nehodách a 35 ekologických zásahov. Okrem toho hasiči v priebehu uplynulého mesiaca vykonali 4 požiarno-previerkové cvičenia a 4 výjazdy k udalostiam, pri ktorých napokon zasahovať nemuseli. Priame škody v dôsledku udalostí za mesiac apríl boli vyčíslené na viac ako 606.000 eur. Uchránené hodnoty v dôsledku zásahovej činnosti príslušníkov Hasičského a záchranného zboru v Trenčianskom kraji predstavovali v sledovanom období hodnotu viac ako 1.118.000 eur.

Zdroj: MsP Púchov, KR PZ Trenčín, KR HaZZ Trenčín