Polícia informuje

133

Nemohol vstať
Na oddelenie mestskej polície prijali telefonické oznámenie, podľa ktorého kamarát oznamovateľa je sám doma zamknutý v byte a nemôže sa postaviť z podlahy. Hliadka mestskej polície následne vyzdvihla od jeho sestry kľúče od bytu. V byte na podlahe našli muža, ktorému pomohli postaviť sa. Hliadku informoval, že bol na WC a spadol. Muž následne odmietol lekárske ošetrenie, požiadal mestských policajtov, aby mu pomohli do postele. Hliadka byt uzamkla a kľúče vhodila do poštovej schránky.

Neustrážil psa…
Krátko pred treťou hodinou nadránom oznámili na oddelenie mestskej polície, že na Komenského ulici v Púchove sa pohybuje túlavý pes veľkého vzrastu. Hliadka na mieste našla čierneho salašníckeho psa s bielymi a hnedými fľakmi. Bol bez obojku a nefiguroval v centrálnom registri spoločenských zvierat. Psa mestskí policajti umiestnili do koterca v PTSM. Na druhý deň si ho vyzdvihol majiteľ, ktorý zároveň za priestupok proti všeobecne záväznému nariadeniu mesta zaplatil desaťeurovú pokutu.

Dezorientovaný muž ohrozoval dopravu
Púchovskí mestskí policajti preverovali telefonické oznámenie, podľa ktorého na Vsetínskej ceste ohrozuje dopravu starší dezorientovaný muž. Hliadka našla na mieste neznámeho muža, ktorý nebol schopný súvislej komunikácie, bol agresívny a javil známky nepríčetnosti. Hliadka privolala na miesto zdravotných záchranárov, ktorí muža za asistencie príslušníkov Obvodného oddelenia Policajného zboru v Púchove previezli do považskobystrickej nemocnice.

„Schrupol“ si pred Lachovcom
Krátko pred 22.00 hodinou prijali na oddelenie mestskej polície informáciu o mužovi, ktorý leží na zemi pred OD Lachovec. Hliadka po príchode na miesto našla na zemi spiaceho muža, ktorý po zobudení nevedel preukázať svoju totožnosť. Následne osobu predviedli mestskí policajti na oddelenie, kde zistili jeho totožnosť. Keďže spáchal priestupok – vzbudzoval verejné pohoršenie a prespával na verejnom priestranstve, uložili mu mestskí policajti desaťeurovú pokutu.

Nebezpečné lampy
Hliadka mestskej polície zistila o štvrtej nadránom, že na Mládežníckej ulici sú rozpojené plastové kryty pouličného osvetlenia na dvoch lampách na chodníku pred Základnou školou Mládežnícka. Mestskí policajti kryty provizórne umiestnili na svoje miesto a zabezpečili PVC páskou.

Odmietol fúkať, hrozí mu rok väzenia
Dopravní policajti z Považskej Bystrice vzniesli obvinenie z prečinu ohrozovania pod vplyvom návykovej látky voči 58-ročnému mužovi z okresu Púchov. Obvinený vodič mal jazdiť v poobedňajších hodinách (asi o 14.50 hod.) na aute zn. Mitsubishi
v obci Dolné Kočkovce, kde pri rodinnom dome mal plynule zísť s vozidlom vľavo do priekopy. Vodič pri kontrole odmietol vykonať dychovú skúšku na zistenie návykovej látky a taktiež sa odmietol podrobiť lekárskemu vyšetreniu. Obvinenému mužovi hrozí
v prípade dokázania viny trest odňatia slobody až na jeden rok.
Polícia opätovne upozorňuje vodičov, ktorí pred jazdou požijú alkoholické nápoje a sadnú si za volant, že svojou nezodpovednosťou ohrozujú nielen svoj život a zdravie, ale hlavne ohrozujú životy a zdravie ostatných účastníkov cestnej premávky.

Na okresných cestách bol pokoj
Na cestách Púchovského okresu sa v 23. kalendárnom týždni stala jediná dopravná nehoda. Nikto pri nej neprišiel o život, ani sa nezranil. Nehoda sa stala v noci z 3. na 4. júna na parkovisku na Ulici za cintorínom v Púchove. Neznámy vodič neznámeho vozidla sa pravdepodobne nedostatočne venoval vedeniu motorového vozidla a poškodil zaparkované vozidlo značky Suzuki Vitara. Následne si vodič nesplnil povinnosť účastníka dopravnej nehody, nehodu neohlásil na polícii a odišiel na neznáme miesto.
Bilancia dopravnej nehodovosti bola v rovnakom týždni tragickejšia na cestách Trenčianskeho kraja. Došlo síce iba k 22 dopravným nehodám, zomreli však pri nich dvaja ľudia. Od začiatku roka sa na krajských cestách TSK stalo 423 dopravných nehôd (medziročný pokles o 125). Počet obetí dopravných nehôd stúpol od začiatku roka v kraji na 13, čo je o štyri viac, ako v rovnakom období minulého roku.
Na slovenských cestách sa tento rok stalo 4624 dopravných nehôd. Zomrelo pri nich 104 ľudí (medziročný nárast o 27). Počet obetí dopravných nehôd stúpol medziročne na Slovensku o 35 percent. Najviac obetí si vyžiadali cesty Žilinského samosprávneho kraja, kde od začiatku roka zomrelo pri dopravných nehodách 23 ľudí. Najmenej obetí – päť, majú tento rok cesty Prešovského samosprávneho kraja.

Zdroj: MsP Púchov, KR PZ Trenčín