Polícia informuje

375

Púchovskí policajti zadržali drogového dílera

Púchovskí policajti zadržali tri osoby podozrivé z drogovej trestnej činnosti. Tridsaťsedemročný Marián z okresu Púchov si zadovážil pre vlastnú potrebu a aj za účelom ďalšej distribúcie 17,858 gramov kryštalickej látky s obsahom minimálne 10 miligramov absolútneho metamfetamínu, ktorého množstvo zodpovedá najmenej 232 jednotlivým dávkam drogy. Marián drogy predával ďalším užívateľom. Policajti drogy našli a zaistili aj u 41-ročného Miroslava. Ten policajtom dobrovoľne vydal injekčnú striekačku s kryštalickou látkou. Expertíza potvrdila, že ide o metamfetamín, množstvo ktorého predstavuje minimálne 10 dávok drogy (pervitín).

Policajti našli drogy aj u 20-ročného Miroslava zo Žiliny. Aj ten si drogy zadovážil od 37-ročného Mariána. Mladík pri sebe prechovával marihuanu. Zaistené množstvo predstavuje najmenej 47 zvyčajne jednorazových dávok drogy. Vyšetrovateľ Odboru kriminálnej polície z Považskej Bystrice obvinil zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, z ich držania a obchodovania s nimi 37-ročného Mariána z okresu Púchov a 20-ročného Miroslava zo Žiliny. Za uvedený zločin zákon ukladá trest odňatia slobody na tri až desať rokov. Miroslava z okresu Púchov vyšetrovateľ obvinil z prečinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok a v jeho prípade mu hrozí trest odňatia slobody až na päť rokov.  

Tragédia v Horovciach

Mimoriadne tragický záver mala piatková hasičská zábava v Horovciach. V sobotu nadránom krátko pred štvrtou hodinou vyvrcholila streľbou, pri ktorej vyhasol život mladého človeka a ďalší dvaja mladíci skončili so strelnými zraneniami v kritickom stave v trenčianskej a považskobystrickej nemocnici. Strelcom mal byť 35-ročný muž z Dulova, ktorý po predchádzajúcom konflikte usmrtil mladíka výstrelom do hrude, ďalších dvoch trafil do hlavy a do brucha. Strelec sa dal vzápätí na útek, asi osem hodín po ňom pátrala asi stovka policajtov aj s policajným vrtuľníkom. Podľa informácií z Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trenčíne, muža zadržali okolo poludnia. Nájsť ho mali v lesnom poraste, pri zadržaní neutrpel žiadne zranenie.

Zdroj: policiasr.eu, KR PZ Trenčín