Polícia informuje

514

Bitka pred krčmou
Z Obvodného oddelenia Policajného zboru požiadali púchovských mestských policajtov o pomoc pri zákroku v pohostinskom zariadení, kde sa mali biť neznáme osoby. Hliadka mestskej polície našla pred pohostinstvom tri osoby, ktoré sa vzájomne fyzicky napádali. Na mieste bol prítomný aj svedok udalosti. Na miesto sa následne dostavila aj hliadka Obvodného oddelenia Policajného zboru v Púchove, ktorá prípad prevzala. O pol hodiny telefonoval na oddelenie MsP Púchov jeden z účastníkov bitky, ktorý žiadal ochranu pred druhým, nakoľko sa bál ďalšieho konfliktu. Hliadka bola vyslaná na miesto, no vzápätí muž telefonoval opäť s tým, že ruší žiadosť o ochranu. Z miesta odišiel taxíkom.

Zatúlaný pes
Hliadka mestskej polície riešila na základe telefonického oznámenia priestupok proti všeobecne záväznému nariadeniu mesta – túlavého psa. Pes malého vzrastu mal obojok proti kliešťom a bol začipovaný. Hliadka ho umiestnila do koterca Podniku technických služieb mesta Púchov a následne ho vydala majiteľovi po zaplatení desaťeurovej pokuty.

Udrel si hlavu
Hliadka mestskej polície preverovala telefonické oznámenie, podľa ktorého mal pri jednej z púchovských prevádzok ležať na zemi muž, ktorý spadol a udrel si hlavu o schod. Hliadka našla na mieste muža z Beluše, čašníčka mestských policajtov informovala, že muž bol v poriadku, až kým si pádom neudrel hlavu. Potom začal hovoriť z cesty. K mužovi zavolali zdravotných záchranárov, ošetrujúca sestra požiadala pri prevoze do považskobystrickej nemocnice o asistenciu hliadku Obvodného oddelenia Policajného zboru v Púchove.

Prespával v pivnici
Púchovskí mestskí policajti preverovali telefonické oznámenie, podľa ktorého na Mudroňovej ulici prespáva v pivničných priestoroch muž bez domova. Hliadka mestskej polície po príchode na miesto zistila, že v bytovke prespáva bezdomovec. Muža mestskí policajti poučili, že sa dopúšťa priestupku proti všeobecne záväznému nariadeniu mesta. Priestupok vyriešili napomenutím, muža z miesta vykázali.

Dopravná nehoda si vyžiadala štyroch zranených
Na cestách Púchovského okresu sa v 24. kalendárnom týždni stala jediná dopravná nehoda. Nikto pri nej neprišiel o život, štyria ľudia utrpeli ľahké zranenia. Dňa 11. júna o 15.00 hodine došlo k dopravnej nehode na ceste I/49 v katastrálnom území Púchova. Vodič viedol osobné motorové vozidlo Škoda Felicia v smere od Púchova do Českej republiky, pričom v dôsledku nesprávneho spôsobu odbočovania nedal pri odbočovaní vľavo prednosť v jazde v protismere idúcemu automobilu Renault Thalia. Došlo ku zrážke vozidiel. Pri dopravnej nehode došlo k ľahkým zraneniam štyroch osôb v oboch vozidlách, alkohol nezistený.

Jazda na štvorkolkách v Strážovských vrchoch môže vyjsť Ilavčanov poriadne draho
Dňa 14. 6. krátko popoludní štyria muži z okresu Ilava na motocykloch vošli po lesnej ceste do lesného porastu v katastrálnom území obce Beluša, časť Podhorie, ktoré je súčasťou Chránenej krajinnej oblasti Strážovské vrchy, kde platí II. stupeň ochrany prírody, pričom boli zastavení hliadkou Obvodného oddelenia PZ Púchov.
Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva PZ v Považskej Bystrici začal trestné stíhanie pre prečin porušovania ochrany rastlín a živočíchov. V prípade preukázania viny hrozí trest odňatia slobody až na jeden rok.
Polícia v celom kraji sa bude zameriavať na predchádzanie a odhaľovanie environmentálnej trestnej činnosti a tým aj na neoprávnené vjazdy motorovým vozidlom, motorovou štvorkolkou, trojkolkou, motocyklom alebo skútrom na lesnom alebo poľnohospodárskom pozemku v rozpore so všeobecne záväznými predpismi na ochranu prírody a krajiny alebo so všeobecne záväznými predpismi na úseku lesného hospodárstva.

Zdroj: MsP Púchov, KR PZ Trenčín