Polícia informuje

211

Ukradli kontajnery
Na oddelenie mestskej polície prijali telefonické oznámenie pracovníka Podniku technických služieb mesta Púchov, podľa ktorého pri obytnom dome na Okružnej ulici ukradol neznámy páchateľ štyri plastové kontajnery na separovaný odpad. Hliadka po príchode na miesto urobila fotodokumentáciu a preverila kamerový systém z neďalekej predajne. Kamerový systém miesto, z ktorého kontajnery ukradli, nezaberá. Kamerovému systému mestskej polície prekážala budova a koruna stromu. Mestu Púchov vznikla celková škoda o výške 120 eur.

Nedodržali záverečnú
Púchovskí mestskí policajti zasahovali na základe telefonického oznámenia v pohostinstve na Hoštínskej ulici. Podnik bol otvorený ešte krátko pred polnocou, bolo z neho počuť hluk a ľudskú vravu. Priestupok proti všeobecne záväznému nariadeniu mesta vyriešila hliadka pokutou 10 eur.

Cesta špinavá nebola…
Hliadka mestskej polície zasahovala na základe telefonického oznámenia, podľa ktorého pred Streženicami vyvážajú hlinu a je tam špinavá cesta. Hliadka na mieste zistila, že cesta je čistá, len trochu zaprášená. Mestskí policajti našli zodpovedného človeka, ktorý informoval, že na pozemok vyvážajú hlinu, pretože navyšujú pozemok, kde má stáť hala. Cestu priebežne čistia strojom s radlicou a kefou, ktorý majú na pozemku. Pri čistení komunikácie regulovali dopravu dvaja zamestnanci.

Hádka rušila nočný pokoj
Krátko pred polnocou zistila hliadka mestskej polície na Hollého ulici priestupok proti verejnému poriadku, kde dvojica mužov hlasnou hádkou rušila nočný pokoj. Prípad vyriešili napomenutím. Keďže jeden z mužov nedokázal preukázať svoju totožnosť, predviedli ho bez použitia donucovacích prostriedkov na oddelenie mestskej polície. Po overení totožnosti ho asi po štvrť hodine z oddelenia prepustili.

Poslúchli…
Krátko pred pol dvanástou v noci prijali na oddelenie mestskej polície telefonát, podľa ktorého na Chmelinci postáva skupina mladých ľudí, ktorá sa tam rozpráva a ruší verejný poriadok, čo ruší obyvateľov bytovky. Hliadka po príchode na miesto našla skupinu asi desiatich mladých ľudí – študentov, ktorí sa rozprávali o tom, ako prežívajú prázdniny. Vzhľadom na pokročilú nočnú dobu ich mestskí policajti upozornili, že rušia nočný pokoj a vyzvali ich, aby miesto opustili. Mládež výzvu polície poslúchla a miesto pri Rubikone opustila.

Nesprávna značka
Na oddelenie mestskej polície prijali telefonické oznámenie, podľa ktorého na križovatke ulíc Poštová a Hollého je na krajnici výstražná prenosná dopravná značka upozorňujúca na práce na ceste. Podľa oznamovateľa je na značke nesprávne umiestnená šípka, v dôsledku čoho dochádza ku kolíznym situáciám, a preto žiadal značku odstrániť. Mestskí policajti následne o probléme informovali zodpovedného človeka, ktorý informoval, že značku dá odstrániť. Vyriešenie problému oznámili mestskí policajti aj oznamovateľovi.

Dvojica mužov z okresu Púchov mala nelegálne zbrane
Považskobystrickí kriminalisti v jednom z rodinných domov v okrese Púchov vykonali domovú prehliadku. Pri domovej prehliadke našli a následne v zmysle zákona zaistili strelné zbrane a strelivo. Z prechovávania zbraní sú podozriví dvaja muži (50 a 23 rokov). Policajný vyšetrovateľ v predmetnej veci začal trestné stíhanie vo veci trestného činu nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami. Zaistené zbrane boli zaslané na expertízne skúmanie na KEÚ, odbor balistika. Uvedená vec je v štádiu vyšetrovania a prebiehajú všetky potrebné procesné úkony a expertízne skúmania.

Vodičovi namerali 2,29 promile
Dopravní policajti z Považskej Bystrice vzniesli obvinenie pre prečin ohrozovania pod vplyvom návykovej látky voči 47-ročnému mužovi z okr. Púchov. Obvinený vodič mal v poobedňajších hodinách (cca o 16.47 hod.) jazdiť na aute zn. Toyota po ceste II/507, pričom medzi obcami Púchov a Lednické Rovne zišiel s vozidlom vľavo mimo cestu do trávnatého porastu. Vodič sa podrobil dychovej skúške s výsledkom merania 1,10 mg/l (2,29 promile) alkoholu v dychu. Obvinenému v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody až na jeden rok.

Cyklista z Púchova mal v dychu tri promile
Nezodpovední cyklisti sa v Púchove častejšie osviežujú alkoholickými nápojmi pred alebo počas jazdy na bicykli. Preto sa policajti zameriavajú aj na kontrolu cyklistov, na požitie alkoholického nápoja pred jazdou na bicykli.
Policajti z Púchova riešia prípad, kedy 41-ročný muž z okr. Púchov mal jazdiť v utorok v čase cca o 18.18 hod. na svojom horskom bicykli v Púchove po Ul. T. Vansovej, pričom bol policajnou hliadkou kontrolovaný a podrobený dychovej skúške s pozitívnym výsledkom 0,58 mg/l (1,21 promile) alkoholu v dychu.
Na Továrenskej ulici v Púchove bol v čase cca o 18.49 hod. zastavený a kontrolovaný 51-ročný cyklista z Púchova. Dychovou skúškou bolo mužovi namerané 1,44 mg/l (3,00 promile) alkoholu v dychu.
Pre cyklistu, rovnako ako vodiča motorového vozidla platí zákaz požívania alkoholu. Avšak podľa zákona platí výnimka pre cyklistov, ktorí jazdia v zastavanom území obce alebo po cestičke pre cyklistov. Množstvo alkoholu v ich organizme nesmie prekročiť hodnotu 0,24 mg/l (0,50 promile) vydýchnutého vzduchu. Mimo týchto území je tolerancia nulová. Ak cyklista požil viac alkoholu ako je stanovená hodnota, hrozí mu pokuta až do výšky 800 eur, v blokovom alebo rozkaznom konaní do 650 eur.

Zdroj: MsP Púchov, KR PZ Trenčín