V sobotu štartuje 2. liga, futbalisti MŠK Púchov sa predstavia až o týždeň neskôr na východe Slovenska

118
Ilustračné foto: S. Flimmel

Po predčasne ukončenom koronavírusovom ročníku druhej futbalovej ligy a následnom nepochopiteľnom extempore s tzv. dohrávkou, odštartuje už počas najbližšieho víkendu ďalší ročník súťaže. V tom predčasne zrušenom ročníku skončili muži MŠK Púchov ako nováčik súťaže v strede tabuľky. Púchovčania sa v novom ročníku predstavia až v druhom kole, v prvom budú mať pre nepárny počet účastníkov súťaže voľno.
Ako Púchovské noviny informoval manažér MŠK Púchov Marek Šimáček, s prípravou na nový ročník začali Púchovčania 18.júna. Príprava prebiehala v domácich podmienkach, v rámci prípravy odohrali futbalisti MŠK niekoľko prípravných stretnutí. Fortunaligovému Trenčínu podľahli 0:2, v Bánovej prehrali 1:3, keď jediný gól Púchovčanov vsietila posila z Dunajskej Lužnej Rypák. V ďalšom prípravnom stretnutí si Púchovčania poradili doma s Uherským Brodom 3:1 (Rypák 2, D. PIlný), s Ladcami Púchovčania remizovali 2:2 (Iheme, Petro), Inter Bratislava porazili 4:2 (D. Pilný 2, Mráz, Lacko) a Beluši podľahli 0:1. Púchovčania využili, že majú v úvodnom kole voľno
a odohrajú posledné prípravné stretnutie pred ostrým štartom v Žiline.
V porovnaní s minuloročným kádrom došlo ku niektorým zmenám. V Púchovskom drese už nebudú hrávať Mugove Munyorove, ktorý odišiel do Lehoty pod Vtáčnikom, Pilát si to namieril do Kvašova (Nemšovej). Na odchode je i duo Kvaššay a Haviar, obaja idú do Domaniže.
Novými tvárami bude už spomínaný Rypák z Dunajskej Lužnej, Raffay z Podbrezovej, Petro a Matejka z Trenčína a Kapusniak z Krásna nad Kysucou. Miesto v kádri si našiel aj jeden púchovský odchovanec, z dorastu sa medzi mužov presunul Pavlovič. Podľa Šimáčka zloženie kádru ešte nie je definitívne uzavreté, vedenie klubu pracuje na dolaďovaní posledných detailov pred ostrým štartom druhej ligy.
„Našim cieľom je hrať atraktívny futbal, ktorý priláka na tribúny našich fanúšikov a keďže predpokladáme, že súťaž bude mimoriadne vyrovnaná dali sme si cieľ pohybovať sa niekde v strede tabuľky mimo pásma zostupu,“ prezradil ambície Púchovčanov manažér.
Futbalisti MŠK Púchov vstúpia do nového ročníka druhej ligy v sobotu 8. augusta, kedy sa predstavia na trávniku FC Košice. Domácim priaznivcom sa prvýkrát v tejto setóne predstavia 15. augusta, kedy na domácom trávniku privítajú Bardejov.
(pok)