Polícia informuje

228

Prespával v rozvodni
Hliadka mestskej polície zasahovala na základe telefonického oznámenia pri bytovke v Púchove, kde mal neznámy muž vchádzať a vychádzať z elektrickej rozvodne. Podľa vyjadrenia domovníčky vznikla obava u spoluobyvateľov bytovky, aby nedošlo k neoprávnenému zásahu do rozvodov elektriny v rozvodni. Hliadka na mieste našla muža, ktorý sa na mieste nachádzal neoprávnene. Mestských policajtov informoval, že je bývalým zamestnancom energetickej spoločnosti, ponechal si kľúče od rozvodne, ktorú momentálne využíva na ubytovanie. Mužovi hliadka kľúče odňala a z miesta ho vykázala.

Zachránili mu život?
Na oddelenie mestskej polície prijali anonymné telefonické oznámenie, že na Moravskej ulici pri paneláku za trafostanicou leží neznámy muž, ktorý sa nevie postaviť. Hliadka na mieste našla muža z Púchova, ktorý bol v zlom zdravotnom stave. Hliadka mu prostredníctvom tiesňovej linky privolala záchranku, ktorá ho odviezla do považskobystrickej nemocnice.

Bavili sa na triezvo
Hliadka mestskej polície zasahovala na základe telefonického oznámenia v pešej zóne, kde podľa oznámenia mala mládež konzumovať alkoholické nápoje a správať sa hlučne. Hliadka na mieste našla tri osoby, ktoré alkohol nekonzumovali. Mestskí policajti im doporučili, aby miesto opustili, čo následne urobili.

Ničil čo videl…
Púchovskí mestskí policajti zasahovali na základe telefonického oznámenia na Hollého ulici, kde krátko pred polnocou neznámy muž strhol reklamnú plachtu na oplotení staveniska Rožáku, zvalil nádobu na komunálny odpad, zvalil dopravnú značku a oplotenie staveniska pri bývalej sporiteľni. Podozrivého hliadka zadržala na Royovej ulici a bez použitia donucovacích prostriedkov predviedla na zistenie totožnosti na oddelenie mestskej polície. Priestupok vyriešili blokovou pokutou vo výške 30 eur.

Okres bol bez obetí dopravných nehôd
Po čiernom júli, kedy na cestách Púchovského okresu zomreli pri dopravných nehodách až traja ľudia, sa situácia na okresných cestách stabilizovala a v auguste si cesty nevyžiadali žiadnu obeť. Menej radostná bola situácia na krajských cestách, kde došlo v 33. kalendárnom týždni k 26 dopravným nehodám, ktoré si vyžiadali tri ľudské životy. Od začiatku roka sa na krajských cestách stalo 662 dopravných nehôd (medziročný pokles o 153). Zomrelo pri nich 23 ľudí, čo je o sedem viac ako v rovnakom období minulého roku. Ťažké zranenia utrpelo 29 osôb (medziročný pokles o 16). Na slovenských cestách sa od začiatku roka stalo 7276 dopravných nehôd. Zomrelo pri nich 154 ľudí, čo je o 21 viac, ako v rovnakom období roku 2019. Najviac obetí majú tento rok cesty Žilinského samosprávneho kraja, kde pri dopravných nehodách zomrelo 31 ľudí. Najmenej obetí – osem, majú cesty Prešovského samosprávneho kraja.

V Dolných Kočkovciach horela slama
Dňa 14. augusta krátko pred pol treťou hodinou poobede bol ohlásený požiar slamy, ku ktorému došlo na poli v katastri obce Dolné Kočkovce v okrese Púchov. Na zásah boli vyslaní traja príslušníci Hasičského a záchranného zboru z Púchova s dvomi zásahovými vozidlami. Po príchode hasičov na miesto udalosti bolo prieskumom zistené, že požiar slamy na poli, ktorý vznikol od balíkovacieho stroja, je situovaný na viacerých menších ohniskách. Púchovskí hasiči nasadili za účelom lokalizácie a následnej likvidácie požiaru jeden hasebný prúd a zariadenie na rýchly zásah z oboch cisternových vozidiel. Počas zásahu príslušníkom Hasičského a záchranného zboru asistovali aj pracovníci miestnej farmy. Krátko po tretej hodine poobede bol požiar zlikvidovaný a požiarisko skontrolované.

Zdroj: MsP Púchov, Prezídium PZ SR, KR HaZZ Trenčín