V Šamoríne sa Púchovčania pohnevali s koncovkou

93
V Dolnom Kubíne si Púchovčania vybojovali postup do tretieho kola Slovnaft Cupu.

Slovenský pohár

Dolný Kubín – MŠK Púchov 2:4 (1:1)

Góly MŠK Púchov: 9. Michlík (pk), 53. Michlík, 62. Raffay, 88. Prekop

V druhom kole Slovnaft cupu (v prvom kole mali Púchovčania voľno) cestovali futbalisti MŠK Púchov na Oravu, kde sa im do cesty postavil štvrtoligový Dolný Kubín. Domáci hrali obetavo a bojovne, no na kvality Púchočanov to nestačilo. Hostia šli do vedenia už v deviatej minúte, kedy Michlík premenil pokutový kop. Domáci už o minútu rovnako z penalty vyrovnali. Ďalšie góly padli až v druhom polčase. Najskôr v 53. minúte opäť Michlík poslal hostí do vedenia – 1:2 a o desať minút najskôr Raffay zvýšil na upokojujúcich 1:3. Domáci sa nevzdávali a v 68. minúte Kolorédy vsietil kontaktný gól. Domáci potom vrhli všetko do útoku, no vyrovnať sa im nepodarilo napriek niekoľkým príležitostiam. Naopak, dve minúty pred koncom ušiel Prekop, kľučkou si „položil“ brankára a do prázdnej bránky pečatil na konečných 2:4. Púchovčania postúpili do tretieho kola, v ktorom pocestujú do Bešeňovej.

Zostava MŠK Púchov: P. Pilný – Vaňovič (54. Prekop), Lacko, Varga (73. Haviar), Kopiš, Michlík (60. Kapusniak), Vápeník, Iheme, D. Pilný, Matejka, Raffay

2. liga – 4. kolo:

FC Šamorín – MŠK Púchov 2:0 (1:0)

Góly: 12. Rymarenko, 74. Jančo

ŽK: Marič-Bjekič, Čunta, Baez – Loduha, Raffay, rozhodovali Jurenka, Kuba, Lauer, 410 divákov

Zostava MŠK Púchov: Strelčík – Riška, Lacko, Varga, Rypák, Michlík, Mráz, Matejka, Kapusniak, Loduha (80. D. Pilný), Raffay (59. Prekop), tréner Lukáš Kaplan

Púchovčania boli lepším mužstvom, napriek tomu sa vrátili pod Lachovec bez bodu. V Šamoríne predvádzali pekný futbal, vypracovali si niekoľko stopercentných gólových príležitostí, no šťastena sa im tentokrát otočila chrbtom. Naopak, domáci dokázali vyťažiť z minima maximum. V 12. minúte dostal Rymarenko dlhú loptu do ľavého rohu pokutového územia, šikovnou zasekávačkou zmiatol dvoch púchovských zadákov a z veľkého uhla prekonal Strelčíka – 1:0. Púchovčania potom diktovali tempo zápasu, Mráz na ľavom krídle pripravoval spoluhráčom strelecké pozície, no strelecky sa Púchovčania presadiť nedokázali. Aj v druhom polčase pokračoval z púchovskej strany pekný futbal, bohužiaľ, strelecká efektivita bola opäť mizerná. A keď štvrť hodinu pred koncom premenil Jančo jednu z mála domácich šancí, bolo vymaľované. Hostia už nedokázali nájsť recept na prekonanie brankára a nezískali ani bod.

„Stretnutie sa mi hodnotí veľmi ťažko, sme veľmi sklamaní. Kto zápas videl musí uznať, že víťazstvo domácich bolo nezaslúžené. Mali sme si odviezť minimálne jeden bod, vypracovali sme si množstvo šancí, ktoré sme nedokázali premeniť. Súper premenil každú jednu šancu. Bohužiaľ, aj taký je futbal. Domáci dali dva góly, my ani jeden. Musíme sa z toho pozbierať a ísť ďalší zápas vyhrať,“ skonštatoval po stretnutí púchovský tréner Lukáš Kaplan.

Ostatné výsledky 4. kola: Trebišov – Košice 1:1, Komárno – Liptovský Mikuláš 1:2, Dubnica nad Váhom – Podbrezová 0:0, Banská Bystrica – Skalica 2:3, Petržalka – Poprad 1:0, Slovan Bratislava B – Žilina B – odložené

Program 5. kola: MŠK Púchov – KFC Komárno (29. 8. o 16.30), Podbrezová – B. Bystrica, Poprad – Slovan B, L. Mikuláš – Petržalka, Košice – Bardejov, Skalica – Trebišov, Žilina B – Dubnica