Polícia informuje

122
Dopravná nehoda v dôsledku mikrospánku zablokovala na tri hodiny premávku na diaľnici D1 medzi Ilavou a Belušou.

Falošné bankovky
Hliadku mestskej polície požiadali o spoluprácu z Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trenčíne. Ako nezúčastnená osoba sa zúčastnili na čerpacej stanici na Nimnickej ceste na prehliadke osobného motorového vozidla. Na mieste polícia zaistila falošné 50-eurové bankovky.

Neustrážila si psíka
Na oddelenie mestskej polície prišla žena z Púchova, ktorá priniesla psíka malého vzrastu, ktorého našla na Továrenskej ulici v Horných Kočkovciach. Mestskí policajti zistili majiteľku psa, ktorá sa svojim konaním dopustila priestupku proti všeobecne záväznému nariadeniu mesta Púchov o chove psov. Žena si prišla psíka prevziať na oddelenie mestskej polície, hliadka vyriešila priestupok napomenutím.

Pil na verejnosti
Púchovskí mestskí policajti riešili na Štefánikovej ulici priestupok proti všeobecne záväznému nariadeniu – požívanie alkoholu na verejnom priestranstve. Hliadka muža predviedla bez použitia donucovacích prostriedkov na oddelenie mestskej polície za účelom podania vysvetlenia. Pri orientačnej dychovej skúške mu v dychu namerali 2,88 promile alkoholu. Asi po pol hodine ho po zaplatení desaťeurovej pokuty mestskí policajti prepustili.

Vírus, nevírus, klient je klient
Na oddelenie mestskej polície prijali telefonické oznámenie, podľa ktorého sa po meste okolo bytoviek pohybujú dvaja neznámi mladí muži, ktorí mali na krkoch visačky Slovenského plynárenského priemyslu. Následne zaznamenali na oddelení ďalšie tri podobné oznámenia. Hliadka na mieste zaistila dve osoby, na zákazníckej linke mestskí policajti overili, že sú pracovníci SPP a že vykonávajú prieskum a uzatváranie zmlúv ako terénni pracovníci. Hliadka oboch poučila, že v dobe zákazu vychádzania z dôvodu ochrany obyvateľov pred ochorením Covid-19, by mal ich nadriadený alebo zamestnávateľ zvážiť riziko ich práce pre občanov.

Znečistil cestu
Na oddelenie mestskej polície prijali telefonické oznámenie, podľa ktorého je na Svätoplukovej ulici vozovka znečistená blatom. Hliadka na mieste zistila, že k znečisteniu došlo pri vývoze zeminy z priľahlého pozemku, na ktorom sa vykonávajú prípravné práce na stavbu. Na mieste zastihli mestskí policajti vedúceho prác, ktorý znečistenú cestu vyčistil zametacím vozidlom.

Deň otvorených dverí…
Hliadku mestskej polície oslovil počas hliadkovej činnosti muž z Púchova s tým, že na Ulici 1.mája sa v jednom z bytov svieti napriek tomu, že majiteľ bytu mal byť v domove sociálnych služieb. Na miesto prišla aj hliadka Obvodného oddelenia Policajného zboru v Púchove, ktorú oznamovateľ rovnako zavolal. Mestskí i štátni policajti vzápätí spoločne skontrolovali otvorený byt, v ktorom sa nikto nenachádzal. Byt následne uzamkol oznamovateľ, ktorý od neho vlastnil kľúč.

Zdriemol si pri škole
Hliadka mestskej polície preverovala oznámenie, podľa ktorého pri ZŠ Komenského leží opitý muž. Hliadka následne kontaktovala jeho súrodencov, ktorí si muža prevzali. Priestupok vyriešili napomenutím.

Nehoda kamióna uzatvorila na tri hodiny diaľnicu medzi Ilavou a Belušou
V utorok 27. októbra v ranných hodinách došlo na diaľnici D1 pri Ilave smerom na Belušu k dopravnej nehode, ktorá na tri hodiny úplne obmedzila dopravu v danom úseku. Podľa doterajších zistení k dopravnej nehode došlo tak, že 41-ročný vodič z okresu Dolný Kubín viedol návesovú jazdnú súpravu tvorenú z ťahača zn. Volvo a návesu zn. Panav po diaľnici D1, v pravom priebežnom jazdnom pruhu, v smere jazdy na Púchov. V mieste dopravnej nehody z dôvodu únavy zaspal a plynule prešiel s návesovou súpravou cez pravú krajnicu až na trávnatý porast, kde prednou časťou ťahača narazil do kovových zvodidiel diaľnice. Vodič následne strhol riadenie vľavo cez oba jazdné pruhy, kde narazil do kovových zvodidiel a zostal stáť skrížený cez oba jazdné pruhy.
Vodič našťastie po dopravnej nehode neutrpel žiadne zranenia. Diaľniční policajti vodiča podrobili dychovej skúške. Tá bola negatívna. Na vozidle vznikla škoda predbežne vyčíslená na asi 6000 eur a na zariadení diaľnice (zvodidlách a dopravnom značení) bola škoda vyčíslená na asi 2000 eur. Doprava bola počas dokumentovania dopravnej nehody a odstránenia kamiónu, ktorý tvoril prekážku v cestnej premávke, odklonená cez výjazdovú vetvu Ilava smerom na cestu I/61.
Polícia upozorňuje vodičov – vodiči (nielen nákladných vozidiel), nepreceňujte svoje sily a v prípade ak sa cítite unavení, odstavte svoje vozidlo na najbližšom bezpečnom mieste a oddýchnite si. V noci si plánujte častejšie prestávky, pretože prekonávanie únavy počas sedenia za volantom je veľmi náročné a v mnohých situáciách to dopadne tak, ako to vidíte na obrázku. Snažte sa predísť svojim zodpovedným správaním rozsiahlym škodám a zdržaniu nielen seba ale aj ostatných vodičov.
Vodiči nákladných vozidiel a autobusov pozor! Z dôvodu eliminácie vzniku podobných dopravných nehôd bude zameraný zintenzívnený výkon služby na oddelení cestného dozoru a špeciálnych kontrol krajského dopravného inšpektorátu Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trenčíne na vykonávanie kontrol dodržiavania časov jázd a odpočinkov u vodičov nákladných vozidiel a autobusov.

Slovenské cesty si nevyžiadali žiadnu ľudskú obeť
Na cestách Trenčianskeho samosprávneho kraja sa v 44. kalendárnom týždni stalo 18 dopravných nehôd. Nikto pri nich nezomrel, ťažko sa zranili dvaja ľudia. Informoval o tom odbor dopravnej polície Prezídia Policajného zboru. Od začiatku roka sa na cestách Trenčianskeho kraja stalo 904 dopravných nehôd, čo je o 188 menej, ako v rovnakom období minulého roku. Zomrelo pri nich 25 ľudí (medziročný nárast o troch). Ťažké zranenie utrpelo 57 osôb, čo je o 13 menej, ako v rovnakom období roku 2019.
Na slovenských cestách sa v 44. týždni stalo 213 dopravných nehôd. Nevyžiadali si žiadnu ľudskú obeť, čo sa na Slovensku stalo naposledy v marci minulého roku. Od začiatku roka si dopravné nehody na slovenských cestách vyžiadali 198 ľudských životov, čo je o desať viac, ako v rovnakom období minulého roku.
Najviac obetí si tento rok vyžiadali cesty Žilinského samosprávneho kraja, kde od začiatku roka zomrelo 40 ľudí. Najmenej obetí – 16, si tento rok vyžiadali dopravné nehody v Prešovskom samosprávnom kraji.

Zdroj: MsP Púchov, KR PZ Trenčín