Polícia informuje

121

Unikal plyn
Hliadka mestskej polície preverovala telefonické oznámenie, podľa ktorého je na Štefánikovej ulici v Púchove pred Slovenskou sporiteľnou cítiť silný zápach plynu. Hliadka na mieste skutočne zistila zápach plynu, prostredníctvom integrovaného záchranného systému privolali príslušníkov Hasičského a záchranného zboru z Púchova a pracovníkov plynovej služby.

Antikrúškar zaplatil pokutu
Hliadka mestskej polície zistila priestupok v oblasti civilnej ochrany, muž sa v čase zákazu vychádzania bezdôvodne pohyboval po verejnom priestranstve bez prekrytia dýchacích ciest. Keďže nerešpektoval upozornenia mestských policajtov, aby si nasadil rúško, predviedli ho na oddelenie mestskej polície. Priestupok vybavili mestskí policajti blokovou pokutou vo výške 10 eur.

Pomáhali chytiť býka
Operačné stredisko Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trenčíne požiadalo púchovských mestských policajtov o súčinnosť pri odchyte zatúlaného býka, ktorý sa voľne pohyboval v katastri púchovskej mestskej časti Vieska-Bezdedov. Na mieste sa nachádzala aj hliadka Obvodného oddelenia Policajného zboru v Púchove a miestni obyvatelia. Spoločne sa podarilo býka nahnať do ohrady miestnej chovateľky, kde si ho môže majiteľ vyzdvihnúť.

Krv na tvári a zátylku
Púchovskí mestskí policajti zasahovali na základe telefonického oznámenia pred panelákom na Námestí slobody, kde pred vchodom bytovky ležal zranený muž. Išlo o muža z Istebného , ktorý mal krvavé zranenia na tvári a zátylku. Mestskí policajti privolali zranenému mužovi zdravotných záchranárov, ktorí ho previezli na vyšetrenie do považskobystrickej nemocnice.

Na kašu…
Na oddelenie mestskej polície prijali telefonické oznámenie, podľa ktorého na terase reštaurácie na Dvoroch spí neznámy opitý muž. Hliadka po príchode na mieste našla sedieť opitého pomočeného muža, ktorý nevládal chodiť a dokonca ani komunikovať. Po určitom čase sa policajtom podarilo zistiť jeho meno, overili si totožnosť a odviezli ho na miesto bydliska. Priestupok vzbudzovania verejného pohoršenia vyriešili desaťeurovou pokutou.

Neustrážil psa
Hliadka mestskej polície zistila na Ulici športovcov priestupok proti verejnému poriadku – voľný pohyb psa. Mestskí policajti psa stredného vzrastu bez obojka odchytila. Pes bol začipovaný, mestskí policajti zistili v registri spoločenských zvierat majiteľa. Psa mu vrátili, neobišiel sa však bez blokovej pokuty vo výške 10 eur.

Urobili poriadok
Púchovskí mestskí policajti zasahovali na základe telefonického oznámenia na Štefánikovej ulici, kde bol podľa oznámenia v jednom z bytov veľký hluk. Hliadka na mieste našla majiteľa bytu a jeho družku s maloletým dieťaťom. Medzi partnermi, ktorí boli zjavne pod vplyvom alkoholu, dochádzalo k slovnej výmene názorov. Mestskí policajti ich upozornili na dodržiavanie verejného poriadku a občianskeho spolunažívania, po upozornení družka spolu s maloletým z miesta odišla smerom k svojej mame.

Zdroj: MsP Púchov