Polícia informuje

124

Ošetrenie odmietol
Na oddelenie mestskej polície prijali telefonické oznámenie o mužovi, ktorý leží zakrvavený pri dverách bytovky na Moravskej ulici. Hliadka mestskej polície našla na druhom poschodí bytovky na schodoch ležiaceho muža evidentne pod vplyvom alkoholu. Muž mal zakrvavenú oblasť tváre, na tvári mal viacero drobných poranení. Mestských policajtov informoval, že spadol na schodoch a zranenia si spôsobil sám. Ošetrenie odmietol. Následne odišiel do bytu kamaráta odkiaľ si zobral osobné veci a z miesta odišiel preč.

Spanikáril a narazil do kontajnera
Hliadka mestskej polície počas večernej kontroly spozorovala vo vnútrobloku na Moravskej ulici neznámeho muža sediaceho v rozsvietenom automobile. Keď hliadka prešla popred automobil, vozidlo sa dalo do zrýchleného pohybu a narazilo do kontajnera na komunálny odpad. Hliadka požiadala vodiča o predloženie dokladov, zistila, že ide o zdravotne postihnutého muža z Beluše. Keďže správanie sa muža bolo mestským policajtom podozrivé, privolali hliadku Obvodného oddelenia Policajného zboru v Púchove, ktorá si muža prevzala na ďalšie vyšetrovanie. K zraneniu vodiča nedošlo.

Odpad priviezol do Púchova
Hliadku mestskej polície privolali do vnútrobloku na Moravskej ulici zo strany Marczibányho záhrady, kde mal muž vyložiť z automobilu množstvo kartónov medzi odpadové nádoby na komunálny odpad s tým, že muž nemá v Púchove trvalý ani prechodný pobyt. Po skontrolovaní kamerových záznamov zistili mestskí policajti evidenčné číslo vozidla, z ktorého kartóny vyložili. Prostredníctvom Obvodného oddelenia Policajného zboru zistili mestskí policajti majiteľa vozidla, išlo o muža z Dolných Kočkoviec. Ten sa dopustil priestupku proti verejnému poriadku, hliadka ho vyriešila napomenutím.

Okresné cesty boli bez nehôd
Situácia na cestách Púchovského okresu bola v desiatom kalendárnom týždni mimoriadne pokojná. Na okresných cestách sa nestala ani jedna dopravná nehoda. Paradoxne, v susednom Považskobystrickom okrese za v desiatom týždni stalo päť dopravných nehôd. Nikto pri nich síce neprišiel o život, ťažké zranenie však utrpel jeden človek, rovnako jeden človek sa zranil ľahko. V jednom prípade bol vinník dopravnej nehody pod vplyvom alkoholu.
Na cestách Trenčianskeho samosprávneho kraja sa v desiatom týždni stalo iba 12 dopravných nehôd. Nikto pri nich neprišiel o život, jedna osoba utrpela ťažké zranenia. Od začiatku roka sa na cestách Trenčianskeho kraja stalo 148 dopravných nehôd, čo je
o 46 menej, ako v rovnakom období minulého roku. Pri dopravných nehodách v kraji prišli tento rok o život dvaja ľudia (medziročný pokles o jedného), ťažko sa zranilo osem osôb, čo je v porovnaní s minulým rokom o osem menej.
Priaznivá je aj bilancia dopravnej nehodovosti
v celoslovenskom rozmere. Na Slovensku sa v tomto roku stalo 1631 dopravných nehôd, čo je o 666 menej, ako v rovnakom období roku 2020. Pri dopravných nehodách prišlo tento rok na Slovensku o život 33 ľudí (medziročný pokles o šesť). Ťažké zranenia utrpelo 82 osôb, čo je o 90 menej ako v rovnakom období minulého roku.
Najviac obetí má v tomto roku Nitriansky samosprávny kraj, kde pri dopravných nehodách prišlo od začiatku roka o život už deväť ľudí. Žiadny ľudský život si nevyžiadali cesty Trnavského samosprávneho kraja.

Zdroj: MsP Púchov, Polícia SR