Polícia informuje

186

Kartónové škatule pri kontajneroch
Púchovskí mestskí policajti zasahovali na základe telefonického oznámenia na Dvoroch, kde niekto uložil väčšie množstvo kartónových škatúľ, čím znečistil verejné priestranstvo. Hliadka mestskej polície odpad fotograficky zdokumentovala a zabezpečila prostredníctvom riaditeľa Podniku technických služieb mesta Púchov odvoz odpadu. Pre podozrenie z priestupku proti všeobecne záväzného nariadenia mesta Púchov je prípad
v riešení.

Supermatka…
Hliadka mestskej polície upozornila na Štefánikovej ulici matku s dvomi deťmi na povinnosť prekrytia horných dýchacích ciest. Následne si žena začala mestských policajtov nahrávať na telefón s tým, že bezdôvodne stresujú jej malé deti. Žena pri sebe nemala preukaz totožnosti
a odmietla s políciou spolupracovať. Vzhľadom na prítomnosť malých detí upustili mestskí policajti od predvedenia ženy na oddelenie mestskej polície. Prípad prevzala hliadka Obvodného oddelenia Policajného zboru v Púchove.

„Bonzol“ sa sám…
Krátko pred 23.00 hodinou prišiel na oddelenie mestskej polície muž, ktorý oznámil, že sa dopustil trestného činu. Podľa jeho slov mal pri čerpacej stanici v Púchove rozbiť protipožiarnu skrinku a vystriekať hasiaci prístroj. Následne sa pokúsil podrezať si žily, čo sa mu však nepodarilo. Muž chcel, aby ho mestskí policajti zadržali a potrestali. Muž mal na zápästí drobné povrchové zranenia, ktoré si nevyžadovalo lekárske ošetrenie. Po zistení totožnosti privolali mestskí policajti hliadku Obvodného oddelenia Policajného zboru v Púchove, ktorá po obhliadke čerpacej stanice mužovi udelila pokutu za nerešpektovanie zákazu vychádzania a za priestupok proti majetku. Keďže muž bol z Považskobystrického okresu, previezli ho na hranicu okresu, aby sa čo najskôr dostal do miesta bydliska.

Prekážala vozičkárom
Hliadka mestskej polície zasahovala na základe telefonického oznámenia na parkovisku pri zdravotníckom zariadení v Púchove, kde parkovalo osobné motorové vozidlo tak, že zablokovalo prístup chodcom i vozičkárom na chodník. Hliadka na mieste automobil fotograficky zdokumentovala a prostredníctvom Obvodného oddelenia Policajného zboru v Púchove zistila majiteľa vozidla. Ten policajtov informoval, že vozidlo na mieste odstavila jeho manželka. Takmer po hodine sa na miesto dostavila vodička, ktorej mestskí policajti udelili za spáchanie priestupku 20-eurovú pokutu.

Cesty Trenčianskeho samosprávneho kraja majú tento rok tri obete dopravných nehôd
Na cestách Trenčianskeho samosprávneho kraja sa v 13. kalendárnom týždni stalo 16 dopravných nehôd. Zomrel pri nich jeden človek, nikto neutrpel ťažké zranenie. Od začiatku roka sa na krajských cestách stalo 198 dopravných nehôd, čo je o 45 menej ako v rovnakom období minulého roku. Zomreli pri nich traja ľudia, čo je v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka o troch menej. Ťažko sa zranilo osem osôb (medziročný pokles o deväť).
Na slovenských cestách sa od začiatku roka stalo 2154 dopravných nehôd, čo je o 609 menej, ako v rovnakom období roku 2020. Pri nehodách prišlo tento rok o život 40 ľudí (medziročný pokles o 15). Najviac obetí si vyžiadali cesty Bratislavského a Prešovského samosprávneho kraja, kde prišlo tento rok pri dopravných nehodách o život zhodne po sedem ľudí. Bez obetí dopravných nehôd sú tento rok iba cesty Trnavského samosprávneho kraja.

Profesionálni hasiči v Trenčianskom kraji zachránili v marci majetok za 576.000 eur
V priebehu mesiaca marec 2021 uskutočnili príslušníci Hasičského a záchranného zboru v Trenčianskom samosprávnom kraji celkom 192 výjazdov. Z tohto počtu bolo najviac výjazdov k požiarom, pri ktorých zasahovali profesionálni hasiči 82-krát. Nasledovalo 45 technických zásahov, 38 výjazdov k dopravným nehodám a 19 ekologických zásahov. Okrem toho hasiči v priebehu uplynulého mesiaca vykonali aj osem požiarno-previerkových cvičení.
Priame škody v dôsledku týchto udalostí boli za mesiac marec vyčíslené na viac ako 131.000 eur. Uchránené hodnoty v dôsledku zásahovej činnosti príslušníkov Hasičského a záchranného zboru v Trenčianskom kraji predstavovali v sledovanom období hodnotu viac ako 576.000 eur.

Zdroj: MsP Púchov, KR PZ Trenčín, KR HaZZ Trenčín