Polícia informuje

140

Na úrad bez testu
Hliadka mestskej polície zasahovala v budove púchovského mestského úradu, kde boli v podateľni dve osoby bez potvrdenia o testovaní. Muž a žena boli agresívni, v podateľni ich odmietli vybaviť. Mestských policajtov informovali, že nepotrebujú testy, pretože majú viac ako 65 rokov. Hliadka ich informovala, že v zmysle nariadenia vlády sa musia osoby, ktoré vstúpia do budovy mestského úradu a požadujú akýkoľvek úkon, musia preukázať negatívnym testom na COVID-19. Dvojica následne opustila priestory s tým, že prípad budú riešiť prostredníctvom právnikov. Obaja sú podozriví zo spáchania priestupku.

Problém vyriešili policajti
Hliadka mestskej polície preverovala telefonické oznámenie, podľa ktorého bol zo stĺpa pouličného osvetlenie na Mládežníckej ulici zhodený kryt elektroinštalácie. Hliadka o prípade informovala Podnik technických služieb mesta Púchov. Keď popoludní prechádzala hliadka okolo stĺpa, kryt nebol stále namontovaný. Mestskí policajti ho vzápätí na elektroinštaláciu pripevnili.

Zranená srnka
Na oddelenie mestskej polície prijali telefonické oznámenie, podľa ktorého bol v záhradkárskej osade nad mliekarňami v ťažko dostupnom teréne poranený srnec, podľa oznamovateľa mal zlomené predné končatiny. Hliadka mestskej polície záhradkársku osadu skontrolovala, prípad oznámili policajti predsedovi poľovného združenia, ktorý uviedol, že urobí potrebné opatrenia.

Bezdomovcov vykázali
Hliadka mestskej polície preverovala telefonické oznámenie, že za jedným z púchovských supermarketov sa za predajňou pri kontajneroch združujú bezdomovci. Mestskí policajti na mieste našli šesť osôb. Hliadka ich upozornila na povinnosť dodržiavať protipandemické opatrenia, a keďže majiteľ pozemku si ich prítomnosť na mieste neželal, z miesta ich mestskí policajti vykázali.

Prespával za výťahom
Mestskí policajti preverovali oznámenie, podľa ktorého vo vchode bytovky n Ulici obrancov mieru prespáva muž pod vplyvom alkoholu. Hliadka našla vedľa výťahovej šachty muža zo Streženíc. Dopustil sa priestupku proti verejnému poriadku – prespávanie na verejnom priestranstve. Priestupok je v riešení.

Opitý vodič skončil pred Horovcami v priekope, hrozí mu až ročné väzenie
Dopravní policajti z Považskej Bystrice vzniesli obvinenie pre prečin ohrozenie pod vplyvom návykovej látky voči 34-ročnému vodičovi. Vo večerných hodinách mal jazdiť na osobnom aute značky Fiat od obce Horovce do obce Lednické Rovne, pričom vyšiel vpravo mimo cesty do priekopy, kde následne mal naraziť do stromu.
Vodič sa podrobil dychovej skúške, pričom nafúkal 1,34 mg/l (2,79 promile) alkoholu v dychu. Pri dopravnej nehode vodič utrpel ľahké zranenia. Nezodpovednému vodičovi hrozí trest odňatia slobody až na jeden rok.
Polícia opätovne upozorňuje vodičov, ktorí pred jazdou požijú alkoholické nápoje a sadnú si za volant, že svojou nezodpovednosťou ohrozujú nielen svoj život a zdravie, ale hlavne ohrozujú životy a zdravie ostatných účastníkov cestnej premávky.

V prvom štvrťroku si cesty okresu Púchov nevyžiadali žiadnu obeť
Za prvý štvrťrok (1. 1. – 31. 3.) tohto roka sa na cestách Púchovského okresu stalo iba 13 dopravných nehôd, čo je o štyri menej, ako v rovnakom období minulého roku. Nikto pri nich neprišiel o život, ťažké zranenia utrpeli tri osoby, dvaja ľudia sa zranili ľahko. Pozitívny je pokles počtu dopravných nehôd, pri ktorých bol vinník pod vplyvom alkoholu. Kým v prvom štvrťroku minulého roka ich bolo sedem, v tomto roku iba jeden. Od 1. 1. do 31. 3. došlo na cestách kraja k 190 dopravným nehodám, čo je o 49 menej, ako v prvom štvrťroku minulého roka. Zomreli pri nich dvaja ľudia, osem osôb utrpelo ťažké a 57 osôb ľahké zranenia. Najviac dopravných nehôd sa stalo v okrese Prievidza (60), najmenej v okrese Partizánske (4). V Trenčianskom kraji zistili policajti v prvom štvrťroku požitie alkoholických nápojov u vinníkov nehôd v 28 prípadoch, čo je o desať menej, ako v rovnakom období minulého roku. Najčastejšími vinníkmi dopravných nehôd v kraji boli vodiči motorových vozidiel (175). Vodiči nemotorových vozidiel spôsobili štyri nehody, chodci zapríčinili dve dopravné nehody.

Zdroj: MsP Púchov, KR PZ Trenčín