Polícia informuje

164

Dvojnásobný pád na hlavu neprežil
Na oddelenie mestskej polície prijali telefonické oznámenie od občana mesta Púchov, že na Höenningovom námestí pri fontáne sedí neznámy muž, ktorý dvakrát ťažko padol na hlavu. Okamžitým preverením oznámenia bolo zistené, že na železnej lavičke pri fontáne sa nachádzal neznámy muž, ktorý mal krvavé zranenia v oblasti tváre a na podnety hliadky nereagoval. Hliadka mestskej polície okamžite privolala zdravotných záchranárov, ktorých urgovali pre slabo hmatateľný pulz – do príjazdu sanitky hliadka uložila muža do stabilizovanej polohy a riadila sa pokynmi operátorky. Po príjazde sanitky zdravotných záchranárov a následnom pokuse o resuscitáciu osoby však lekár konštatoval smrť. O úmrtí bolo vyrozumené Obvodné oddelenie Policajného zboru Púchov a hliadka na mieste zotrvala do príchodu ohliadajúceho lekára a príslušníka oddelenia skráteného vyšetrovania Policajného zboru SR.

Pokuta za zatúlaného psa
Na oddelenie mestskej polície priniesla Púchovčanka psa malého vzrastu hnedej farby, rasa yorkshire. Šetrením bolo zistené, že pes je začipovaný, kde v evidencii spoločenských zvierat bolo zistené, že psa začipovala miestna veterinárka. Mestskí policajti ju požiadali o spoluprácu pri zisťovaní majiteľa psa. Nakoľko sa kontakt zohnať nepodarilo, pes bol umiestnený do koterca Podniku technických služieb mesta Púchov. Nasledujúci deň bol pes vydaný chovateľke z Nimnice, priestupok mestskí policajti vyriešili v blokovom konaní.

Prišli o nelegálnu stavbu
Hliadka mestskej polície preverovala telefonické oznámenie občana mesta Púchov, že pri Váhu na mieste, kde bola odstránená nelegálna drevená stavba, malo dochádzať k narúšaniu verejného poriadku osobami pod vplyvom alkoholu. Na mieste sa nachádzala skupinka piatich osôb z Púchova. Policajtom sa sťažovali na zlé sociálne podmienky vzniknuté odstránením ich nelegálneho príbytku a žiadali vyriešenie ich bývania. Hliadka osoby vyzvala na dodržiavanie verejného poriadku a dodržiavanie nočného pokoja po 22.00 hod., protiprávne konanie a porušovanie všeobecne záväzného nariadenia mesta Púchov na mieste zistené nebolo.

Kľúč našiel majiteľku
Na oddelenie mestskej polície v Púchove prišiel muž, ktorý odovzdal nájdený kľúč od osobného motorového vozidla, pravdepodobne značky Škoda. Ako informoval mestských policajtov, kľúč našla jeho matka na Ulici obrancov mieru v Púchove. Už o dve hodiny po prijatí nájdeného kľúča sa našla jeho majiteľka. Po tom, ako mestským policajtom kľúč opísala, ho následne aj spoznala a policajti jej ho vydali.

Cesty Trenčianskeho kraja majú menej nehôd, obetí i ťažko zranených
Na cestách Trenčianskeho samosprávneho kraja sa stalo v 15. kalendárnom týždni iba 14 dopravných nehôd. Nikto pri nich nezomrel, jedna osoba utrpela ťažké zranenie. Od začiatku roka sa na krajských cestách stalo 231 dopravných nehôd. O život pri nich prišli tri osoby, čo je o štyri menej, ako v rovnakom období minulého roku. Ťažké zranenia utrpelo na krajských cestách od začiatku roka desať osôb (medziročný pokles o osem).
Na cestách Slovenskej republiky sa od začiatku roka stalo 2481 dopravných nehôd, čo je o 648 menej, ako v rovnakom období roku 2020. Zomrelo pri nich 45 ľudí, čo je o 17 menej, ako v rovnakom období minulého roku. Ťažké zranenia utrpelo tento rok pri dopravných nehodách 121 osôb, čo je o 111 menej, ako v rovnakom období minulého roku.
Najviac obetí dopravných nehôd si tento rok vyžiadali cesty Nitrianskeho samosprávneho kraja (13), iba jedna osoba prišla o život na cestách Trnavského samosprávneho kraja.

Zdroj: MsP Púchov, Prezídium PZ SR