Prezident SFZ Ján Kováčik v Púchove: Sme radi, že je v meste o futbal záujem

110

Prezident Slovenského futbalového zväzu Ján Kováčik a vedúci oddelenia riadenia súťaží SFZ Miroslav Richtárik prijali pozvanie predstaviteľov mesta Púchov. Počas dnešnej návštevy (27. apríla) sa s primátorkou Púchova Katarínou Henekovou a viceprimátorom Lukášom Ranikom rozprávali o rozvoji a budúcnosti futbalu v meste.

„Slovenský futbalový zväz si Púchov ako futbalové mesto váži. Sme radi, že zo strany predstaviteľov Púchova je o futbal záujem. Rozprávali sme sa o celkovej infraštruktúre štadióna, ktorý sme si aj osobne prešli a o ich vízii futbalu. Veríme, že naša spolupráca bude napredovať a úroveň futbalu v Púchove bude aj naďalej rásť,“ povedal po stretnutí v Púchove prezident Slovenského futbalového zväzu Ján Kováčik.

Aktuálne druholigový tím v minulosti hral aj v pohárovej Európe. Pamätné sú stretnutia proti Freiburgu či FC Barcelona. „Mesto má bohatú futbalovú históriu, vychovalo veľa dobrých hráčov a želáme si, aby táto tradícia pokračovala,“ uviedol vedúci oddelenia riadenia súťaží Miroslav Richtárik.

Zástupcovia Púchova ocenili návštevu zo SFZ. Primátorka mesta Katarína Heneková hovorila o fungovaní podpory mesta pre šport ako aj pre futbal. „Teší nás, že prezident SFZ Ján Kováčik a predseda komisie pre riadenie II. ligy Miroslav Richtárik prijali naše pozvanie. Rozprávali sme sa o tom, aké dôležité je pre nás pokračovať v budovaní a rekonštrukcii futbalovej infraštruktúry v meste. Zároveň si vážime, že Ján Kováčik ocenil našu nemalú podporu futbalu zo strany mesta,“ dodal viceprimátor Púchova Lukáš Ranik.

Zdroj: SFZ, foto: Marek Šimáček