Polícia informuje

126

Pudla neustrážil…
Na oddelenie mestskej polície nahlásili muž z Púchova, že pri ceste z Nových Nosíc je čierny pudel bez obojku a známky. Nemal žiadne zranenia, pripojil sa k mužovi a sprevádzal ho až do Púchova. Pes bol začipovaný, hliadka pomocou čipu zistila jeho majiteľa. Ten mestských policajtov požiadal, či by pes nemohol zostať na oddelení mestskej polície až do vydania majiteľovi. Asi o dve hodiny po náleze psa si ho prišiel vyzdvihnúť muž z Horných Kočkoviec. Priestupok proti všeobecne záväznému nariadeniu mesta vyriešili mestskí policajti desaťeurovou pokutou.

Roj odchytil včelár
Na oddelenie mestskej polície prijali telefonické oznámenie, podľa ktorého sa na Ulici obrancov mieru na strome pri obytnom dome nachádza včelí roj. Hliadka mestskej polície zistila, že oznámenie je pravdivé, okamžite kontaktovala príslušníka Hasičského a záchranného zboru, ktorý je zároveň včelár. Ten sľúbil, že roj odchytí. Mestskí policajti miesto vyznačili páskou a fotograficky zdokumentovali. O necelé dve hodiny opäť kontaktovali hasiča – včelára, ktorý mestských policajtov informoval, že roj už odchytil.

Stratené dievčatko
Na dispečing mestskej polície prijali oznámenie od ženy s Púchova, ktorá našla na Chmelinci opustené malé dievčatko. Hliadka mestskej polície po príchode na miesto zistila, že dievčatko sa stratilo matke, ktorá išla na čerpaciu stanicu. Stratené dievča previezli na oddelenie mestskej polície, kde zistili že ide o Nelku z Nimnice. V súčinnosti s Obvodným oddelením Policajného zboru v Púchove vyhľadali matku, ktorá si dieťa na oddelení osobne prevzala.

Cesty Púchovského okresu majú prvú obeť, v Beluši zomrel 63-ročný motocyklista
Motorkárska sezóna sa pomaly rozbieha a v Trenčianskom kraji sa stal žiaľ sviatočný deň osudný pre 63-ročného motocyklistu z okresu Púchov. V sobotu podvečer (dňa 8. mája o 17.15 hodine) došlo v Beluši k smrteľnej nehode motocyklistu. Podľa doterajších zistení 63-ročný motocyklista viedol motocykel zn. Honda CBR 600 v smere od Ilavy do Beluše. Pri vjazde do obce sa v ľavotočivej zákrute v dôsledku neprispôsobenia rýchlosti jazdy stavu a povahe úseku cesty dostal s motocyklom do šmyku. Následkom toho vyšiel vpravo ku zvodidlám, o ktoré sa oprel, následne vyšiel vpravo mimo cestu, kde spadol z motocykla na trávnatý porast a zostal ležať pri dopravnej značke (smerovacia tabuľa). Motocyklista utrpel vážne zranenia a bol prevezený do nemocnice. Na druhý deň v ranných hodinách následkom ťažkých zranení, ktoré utrpel, podľahol. Príčinu a mieru zavinenia dopravnej nehody vyšetrujú dopravní policajti Okresného dopravného inšpektorátu Považská Bystrica.
Polícia v Trenčianskom kraji venuje zvýšenú pozornosť správaniu sa motocyklistov a vodičov motorových vozidiel na našich cestách. Okrem toho však s cieľom zaistenia bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky vodičom motocyklov odporúčame:
• nepreceňujte svoje schopnosti,
• na hlavnej ceste neplatí absolútna prednosť,
• aj keď ste na hlavnej ceste, dbať na zvýšenú opatrnosť pri prejazde križovatkami,
• prekročenie maximálnej povolenej rýchlosti na hlavnej ceste môže byť príčinou dopravnej nehody,
• počítajte s chybami ostatných účastníkov cestnej premávky,
• nejazdite na motocykli pod vplyvom alkoholu alebo iných návykových látok,
• predchádzajte len v úsekoch, kde je to dovolené
a najmä bezpečné,
• počas jazdy používajte na hlave riadne upevnenú ochrannú prilbu určenú pre motocyklistov a bezpečnostnú výstroj,
• buďte ohľaduplní voči ostatným účastníkom cestnej premávky,
• ste veľmi ľahko prehliadnuteľní účastníci cestnej premávky, tak predvídajte za ostatných, že Vás nemusia vidieť.
Vodičom ostatných motorových vozidiel:
• buďte ohľaduplní voči motocyklistom,
• dbajte na zvýšenú opatrnosť pri vychádzaní
z vedľajšej cesty na hlavnú (pozri dvakrát, zachrániš život),
• dodržiavajte dostatočný bočný odstup pri predchádzaní motocyklistov,
• vyvarujte sa náhlemu, prudkému brzdeniu v čase, keď za Vami ide motocyklista,
• dbajte na zvýšenú opatrnosť na trasách často využívaných motocyklistami.

Zdroj: MsP Púchov, KR PZ Trenčín