Polícia informuje

47

Vrak na tráve
Hliadka mestskej polície riešila oznámenie občana mesta Púchov, že na Okružnej ulici za bytovým podnikom parkuje osobné motorové vozidlo na trávniku. Po príchode na miesto hliadka zistila, že na uvedenom mieste je odstavené dodávkové vozidlo šedej farby. Na vozidle sa nenachádzali evidenčné čísla a z vozidla bola demontovaná predná časť. Hliadka zistila majiteľa vozidla, ktorý sľúbil, že vozidlo v krátkom čase odstráni. Priestupok riešený napomenutím.

Vyhrážal sa samovraždou
Na žiadosť Obvodného oddelenia Policajného zboru Púchov zasahovala hliadka mestskej polície na Ulici J. Smreka, odkiaľ vyvolával muž na číslo 158 s tým, že chce spáchať samovraždu. Po príchode hliadky na miesto bolo zistené, že ide o muža z Horných Kočkoviec, ktorý je pod vplyvom alkoholu bez viditeľných vonkajších zranení. Uviedol, že preto vyvolal 158, lebo sa pohádal s priateľkou a nezvláda to. Muž bol prevezený do miesta trvalého bydliska, kde si ho matka prevzala a išiel sa vyspať.

Poškodili oplotenie kríža
Na oddelenie mestskej polície nahlásili priestupok proti majetku na Komenského ulici. Na odbočke do chatovej oblasti pri mliekarňach, poškodila betónpumpa súkromnej spoločnosti z Beluše oplotenie kríža. Hliadka oznámenie preverila a zistila, že došlo k priestupku. Vedúci strediska súkromnej spoločnosti o prípade už vedel, informoval ho vodič betónpumpy. Firma sa zaviazala napraviť škodu v čo najkratšom čase. Priestupok je v riešení a zapísaný v knihe priestupkov.

Poškodený kryt lampy
Hliadka mestskej polície zistila na Ulici obrancov mieru poškodený kryt na pouličnom osvetlení. Mestskí policajti kryt provizórne opáskovali, aby nedošlo k zásahu elektrickým prúdom. Z miesta zhotovili fotodokumentáciu a vec oznámili zamestnancovi Podniku technických služieb mesta Púchov.

Podvodník z Púchova vylákal peniaze od dôverčivých ľudí
Policajná vyšetrovateľka Odboru kriminálnej polície z Považskej Bystrice obvinila z pokračovacieho zločinu podvodu 44-ročného Púchovčana.
Obvinený pod rôznymi zámienkami vykonania práce postupne od 9 ľudí podvodne vylákal viac ako 5000 €.
Niekoľko ľudí podviedol tak, že ich oslovil na rôznych cintorínoch v okr. Považská Bystrica. Prihovoril sa im, zoznámil a sľuboval im vykonanie rôznych prác na miestach posledného odpočinku ich blízkych. Ponúkal napr. vyhotovenie kamenných tabúľ z vápencového kameňa s menami zosnulých, že za lepšiu cenu zabezpečí žulové dosky, vyhotovenie náhrobných kameňov a obrúb okolo hrobu.
Od poškodených vylákal peniaze, aj keď vedel, že dielo nespraví a peniaze použije na svoje dlhy a exekúcie.
Jeho fantázia pracovala na plné obrátky a okrem cintorínov, kde oslovoval starších ľudí, prevažne v dôchodkovom veku, oslovil aj ďalšie dve osoby s prísľubom zabezpečenia zľavovej tankovacej karty. Aj toto bol výmysel a tankovaciu kartu nezabezpečil. Poškodení však nevideli ani kartu a ani peniaze, ktoré obvinenému v dobrej viere odovzdali.
Nakoľko podvodného konania sa mal obvinený dopúšťať aj na chránených osobách, osobách vyššieho veku, v prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na tri až desať rokov.

MsP Púchov, KR PZ Trenčín