Polícia informuje

93

Mama ho vymkla…
Na oddelenie mestskej polície prijali telefonické oznámenie, podľa ktorého na Ulici za cintorínom za garážami oproti vchodu na cintorín leží na trávniku neznámy muž. Hliadka mestskej polície našla na mieste muža z Púchova, ktorý bol evidentne pod vplyvom alkoholu. Policajtov informoval, že ho matka nechce pustiť domov. Keďže muž nebol schopný samostatnej chôdze, mestskí policajti mu pomohli posadiť sa na neďalekú lavičku. Priestupok proti všeobecne záväznému nariadeniu mesta vyriešili napomenutím. Muž si však s alkoholom pokoj nedal, a tak ho o niekoľko hodín neskôr s krvnou podliatinou na tvári odviezli zdravotní záchranári na ošetrenie do považskobystrickej nemocnice.

Mŕtvy jeleň v Streženiciach
Hliadka mestskej polície preverovala telefonické oznámenie, že pod železničným mostom pri rieke Váh je uhynutý jeleň. Hliadka po príchode na miesto zistila, že mŕtvy jeleň ležal na brehu zo strany obce Streženice. Keďže toto územie nepatrí do katastra Púchova, odporučili mestskí policajti oznamovateľovi, aby kontaktoval príslušníkov Obvodného oddelenia Policajného zboru v Púchove.

Neporiadok za CVČ
Hliadka mestskej polície kontrolovala na základe telefonického oznámenia priestranstvo za Centrom voľného času Včielka pri Odhánkach. Dôvodom boli opakujúce sa prípady neporiadku v tomto priestore. Ľudia, ktorí tam konzumujú alkoholické nápoje a jedlo po sebe nechávajú plastové i sklenené fľaše, vrecká a rôzny iný odpad. Hliadka mestskej polície priestranstvo fotograficky zdokumentovala a odporučila riaditeľke CVČ, aby problém predniesla na mestské zastupiteľstvo. Hliadka o prípade informovala nadriadených.

Pražák odmietol spolupracovať…
Hodinu pred polnocou zistila hliadka mestskej polície priestupok proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky na Požiarnej ulici. Muž z Prahy odstavil úžitkové vozidlo značky Mercedes Sprinter na mieste, kde je zákaz zastavenia. Vodič odmietol priestupok riešiť na mieste. Hliadka spísala záznam o priestupku v doprave, ktorý vodič odmietol podpísať a ani sa nechcel k prípadu vyjadriť. Mestskí policajti vyhotovili z miesta fotodokumentáciu, priestupok je v riešení.

Dôchodcovi hrozí za týranie svojej manželky osemročné väzenie
Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície OR PZ v Považskej Bystrici vzniesol obvinenie 66 ročnému mužovi z Púchova za zločin týrania blízkej osoby a zverenej osoby. Obvinený muž mal pod vplyvom alkoholu od novembra 2019 v mieste spoločného bydliska so svojou manželkou túto týrať tým spôsobom, že jej mal opakovane vulgárne nadávať, ponižovať ju, vyhrážať sa jej ublížením na zdraví i smrťou. Manželku mal bezdôvodne obmedzovať v užívaní niektorých častí spoločného bytu. Svojím konaním mal manželke vyvolávaním stresu a strachu spôsobovať psychické utrpenie. V prípade preukázania viny hrozí obvinenému trest odňatia slobody až na 8 rokov. Mužovi bola obmedzená osobná sloboda a bol umiestnený do cely policajného zaistenia. Zároveň vyšetrovateľ podal podnet na podanie návrhu na vzatie do väzby.

Zdroj: MsP Púchov, KR PZ Trenčín