Polícia informuje

186

Hulákanie za dvadsať eur
Hliadka mestskej polície zasahovala na základe telefonického oznámenia na Ulici 1. mája, kde sa váľal po zemi opitý muž a vulgárne nadával. Hliadka našla na mieste Púchovčana, ktorý nebol schopný samostatnej chôdze. Mestskí policajti mu preto pomohli vstať a odviedli ho do podkrovného bytu v bytovke, kde býval spoločne so svojou družkou. Za vzbudzovanie verejného pohoršenia uložili mužovi dvadsaťeurovú pokutu.

Asistencia pri bitke v Kolonke
Púchovskí mestskí policajti zasahovali na základe žiadosti operačného dôstojníka Krajského riaditeľstva Policajného zboru na Kolonke, kde došlo k incidentu opitých neprispôsobivých občanov. Na mieste zasahovalo aj niekoľko hliadok Policajného zboru, pri incidente došlo k zraneniu jednej osoby. Hliadka mestskej polície zabezpečovala verejný poriadok a upokojovala vášne, ktoré na mieste po incidente vypukli. Zranenú osobu odviezli zdravotní záchranári na lekárskej ošetrenie, osoby podozrivé zo spáchania trestného činu predviedli na Obvodné oddelenie Policajného zboru v Púchove. Prípad riešia štátni policajti.

Psa vrátili majiteľke
Hliadka mestskej polície zasahovala na základe telefonického oznámenia na Sedlišti, kde sa po verejnom priestranstve pohyboval veľký husky bez obojka a vôdzky. Psa odchytili v areáli Podniku technických služieb mesta Púchov a pomocou čipu zistili jeho majiteľka. Hliadka jej o njiekoľko minút psa odovzdala, priestupok proti všeobecne záväznému nariadeniu mesta vyriešili mestskí policajti napomenutím.

S vtákom k doktorovi
Hliadka mestskej polície preverovala telefonické oznámenie, podľa ktorého sa na Požiarnej ulici v osobnom automobile nachádzal malý dravý vták. Mestskí policajti zistili majiteľa vozidla. Muž z Horoviec ich informoval, že v automobile má zranenú pustovku, ktorú vezie ku veterinárovi. Porušenie zákona hliadka nezistila.

Dezorientovaný muž potreboval lekársku pomoc
Mestskí policajti preverovali telefonické oznámenie, podľa ktorého sa do dvora rodinného domu na Ulici Janka Kráľa dobýjal neznámy muž. Hliadka našla na mieste staršieho dezorientovaného muža, ktorý zhlboka dýchal a ťažko komunikoval. Mestskí policajti privolali zdravotných záchranárov, ktorí muža previezli na vyšetrenie do považskobystrickej nemocnice. Následne mestskí policajti zistili, že ide o klienta CSS Chmelinec v Púchove.

Pripravené do zberu…
Na oddelenie mestskej polície prijali telefonické oznámenie, že na železničnej zastávke Púchov – zastávka sú v tráve odložené a trávou prikryté zvody a iné železné predmety, ktoré si tam pravdepodobne niekto prichystal na krádež. Hliadka zistila, že zo železničnej zastávky sú odmontované zvody. Prípad následne oznámili železničnej polícii, ktorá si prípad prevzala.

V Dolných Kočkovciach sa prevrátil kamión, vodič utrpel zranenia
Dňa 27. júla, krátko pred ôsmou hodinou večer, bola ohlásená dopravná nehoda kamióna, ktorá sa stala na privádzači k diaľnici D1 v katastri obce Dolné Kočkovce, v okrese Púchov.
Na zásah boli vyslaní traja príslušníci Hasičského a záchranného zboru z Púchova s jedným zásahovým vozidlom. Po príchode na miesto udalosti bolo zistené, že havarovaný ťahač s návesom zostal uviaznutý vedľa cesty, prevrátený na boku. Pri dopravnej nehody sa zranil vodič, ktorý sa nachádzal mimo postihnutého vozidla, z ktorého unikali prevádzkové kvapaliny.
Zasahujúci hasiči zabezpečili miesto udalosti a zranenému vodičovi poskytli do príchodu zdravotníkov ZZS predlekársku prvú pomoc a ošetrenie. Súčasne na postihnutom vozidle vykonali požiarno-bezpečnostné opatrenia a pomocou tesniaceho tmelu zamedzili ďalšiemu úniku prevádzkových kvapalín.
Uniknuté PHM boli posypané absorpčnou látkou a následne pozbierané.

Púchovčan narazil do zaparkovaného auta, nafúkal 2,31 promile alkoholu
Policajt Okresného dopravného inšpektorátu v Považskej Bystrici obvinil 53 ročného muža z Púchova z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Podľa doposiaľ zistených informácií mal muž v dopoludňajších hodinách riadiť osobné motorové vozidlo v meste Púchov po Ulici J. Kráľa, kde z dôvodu nevenovania sa plne vedeniu vozidla a nesledovania situácie v cestnej premávke mal naraziť do zaparkovaného osobného motorového vozidla, čím spôsobil majiteľovi predbežne škodu vo výške 300 eur. Na svojom vozidle si spôsobil škodu predbežne vo výške 600 eur. Výsledok dychovej skúšky u vodiča bol 2,31 promile alkoholu.

MsP Púchov, KR Ha ZZ Trenčín, KR PZ Trenčín