Polícia informuje

138

Opitý zaspal v tráve
Hliadka mestskej polície zasahovala na základe telefonického oznámenia na Komenského ulici, kde mal ležať muž pod vplyvom alkoholu. Mestskí policajti našli na mieste ležať vedľa cesty v tráve polonahého muža. Zistili, že ide o muža z Považskej Bystrice, ktorý je zamestnancom mäsokombinátu na Vsetínskej ulici, kde aj býva. Hliadka muža poučila, že sa svojim konaním dopustil priestupku proti všeobecne záväznému nariadeniu mesta. Priestupok je v riešení.

Rušili nočný pokoj
Krátko po jedenástej hodine v noci preverovala hliadka mestskej polície telefonické oznámenie, podľa ktorého sa za obytným blokom na Ulici 1.mája nachádza skupina mladých ľudí, ktorí rušia nočný pokoj. Hliadka na mieste našla jedného chlapca a štyri dievčatá, ktorí sa dopustili priestupku rušenia nočného pokoja. Mestskí policajti predviedli osoby na oddelenie mestskej polície a krátko pred polnocou ich prepustili a odovzdali rodičom.

Parkovali ako chceli…
Na oddelenie mestskej polície prijali telefonické oznámenie, podľa ktorého pred gumárenským podnikom parkujú automobily na zakázaných miestach (miesta vyhradené pre zdravotne postihnutých, miesta so zákazom státia a podobne). Púchovskí mestskí policajti na mieste odhalili sedem priestupkov. Nesprávne parkovanie potrestali vo všetkých prípadoch desaťeurovou pokutou.

Zatúlaný ovčiak
Hliadka mestskej polície odchytila v mestskej časti Vieska-Bezdedov zatúlaného psa – mladého nemeckého ovčiaka. Pes nemal známku ani čip, mal kožený obojok. Mestskí policajti ho umiestnili do koterca v Podniku technických služieb mesta Púchov. Onedlho sa našiel aj jeho majiteľ, mužovi z obce Lúky psa vydali, priestupok proti všeobecne záväznému nariadeniu mesta vyriešili mestskí policajti pätnásťeurovou pokutou.

Vrak pred domom
Automobil Audi s vyfučanými kolesami našla hliadka na Svätoplukovej ulici. Automobil bol odstavený pri ceste, hliadka zistila, že auto nemá platnú ani emisnú ani technickú kontrolu. Mestskí policajti našli majiteľa, ktorý povedal, že parkuje pred svojim rodinným domom. Sľúbil však, že vozidlo preparkuje.

MsP Púchov