Polícia informuje

142

Chcel skočiť z mosta
Na oddelenie mestskej polície prijali telefonické oznámenie, podľa ktorého stál na moste cez Váh smerom ku železničnej stanici neznámy muž a neustále vykrikuje. Oznamovateľ sa obával, či nechce skočiť z mosta. Hliadka po príchode na miesto našla na železnej rímse na moste do pol pása vyzlečeného mladého muža, ktorý bol evidentne pod vplyvom alkoholu. Mestským policajtom povedal, že chce svoj život ukončiť skokom z mosta, pretože neďaleko sa utopil iný muž, ktorému nedokázal pomôcť. Druhým dôvodom bola podľa neho skutočnosť, že sa rozišiel s priateľkou. Muž mal v ruke teleskopický obušok, ktorý po chvíli odhodil do vody.
Pri ďalšom rozhovore si hliadka získala jeho dôveru a mestským policajtom podal puzdro s dokladmi a mobilný telefón. Prípadný zákrok proti mužovi vyhodnotili mestskí policajti ako rizikový, pretože medzi mostom a konštrukciou bol priestor, ktorým mohol muž spadnúť do Váhu. Keďže sa mestským policajtom nepodarilo muža presvedčiť, aby od svojho konania upustil, privolali hliadku Obvodného oddelenia Policajného zboru v Púchove. Na miesto prišli aj hasiči s člnom. Policajti s mužom komunikovali až do príchodu policajného vyjednávača, ktorý muža spacifikoval. Doklady a mobilný telefón odovzdali jeho matke.

Neustrážila psov
Púchovskí mestskí policajti odchytili na Nimnickej ceste v Púchove dvoch túlavých psov hnedej farby – nemeckých trpasličích špicov. Mestskí policajti zistili, že ich majiteľkou je žena z okresu Nové Zámky. Policajti ju poučili, že sa svojim konaním dopustila priestupku proti všeobecne záväznému nariadeniu mesta. Priestupok vyriešili blokovou pokutou vo výške 20 eur a psov vrátili majiteľke.

Problémy s tlakom
Hliadka mestskej polície zasahovala na základe telefonického oznámenia na Mládežníckej ulici, kde mal vedľa plota pri základnej škole ležať muž s poranenou hlavou. Hliadka na mieste našla muža z Púchova, ktorý uviedol, že má problémy s tlakom. Následkom toho spadol na zem a poranil si hlavu a koleno na ľavej nohe. Hliadka následne privolala zdravotných záchranárov, ktorí ho odviezli na vyšetrenie do považskobystrickej nemocnice.

Zahraničný bezdomovec
Mestskí policajti zasahovali na základe telefonického oznámenia na Mudroňovej ulici, kde mal vo vchode prespávať bezdomovec. Hliadka na mieste našla muža z Českej republiky, ktorý spáchal priestupok proti všeobecne záväznému nariadeniu mesta. Mestskí policajti vyriešili priestupok napomenutím a muža z miesta vykázali.

Nebezpečné dlaždice
Hliadka mestskej polície preverovala telefonické oznámenie, podľa ktorého sú na Dvoroch v blízkosti priechodu pre chodcov poškodené dlaždice na ceste a hrozí poškodenie motorových vozidiel. Mestskí policajti na mieste zistili, že oznámenie sa zakladá na pravde, prípad zdokumentovali a nahlásili riaditeľovi Podniku technických služieb mesta Púchov. Následne aj za asistencie hliadky mestskej polície poškodenú časť komunikácie opravili.

MsP Púchov