Polícia informuje

175

Odmietala rúško
Hneď v prvý deň nového školského roku riešila hliadka mestskej polície problém s matkou, ktorá priniesla svoje dieťa do školy a odmietla si nasadiť ochranné rúško. Hliadku privolali zástupcovia základnej školy. Mestskí policajti našli na mieste ženu, ktorá sebe a svojej dcére odmietla nasadiť ochranné rúško s tým, že rúško ničí zdravie o odumierajú mozgové bunky. Zástupkyňa riaditeľky školy ženu upozornila, že nosenie rúšok v škole nariaďuje usmernenie ministerstva školstva. Informovala hliadku, že žena už v minulosti podobným spôsobom narúšala chod školy. Ženu upozornili na možnosť podať na ňu trestné oznámenie na Obvodné oddelenie Policajného zboru v Púchove. Matka napokon súhlasila s tým, aby jej dcére dali ochranné rúško – poskytla jej ho škola. Vzápätí matka bez incidentov opustila budovu školy. Hliadka ju ešte predtým upozornila, že incident bude spísaný v zázname o služobnom výkone mestských policajtov.

Nezmestil sa do kože…
Hliadku mestskej polície privolali o pol druhej nadránom na Ulicu 1. mája, kde malo dochádzať k priestupku proti verejnému poriadku. Mestskí policajti našli na mieste muža z Nimnice, ktorého museli s použitím hmatov a chvatov spacifikovať a predviesť na oddelenie mestskej polície. Tam sa muž dobrovoľne podrobil dychovej skúške, ktorá ukázala, že v dychu má 1,13 promile alkoholu. Preto mestskí policajti upustili od vypočutia muža a odovzdali mu predvolanie na podanie vysvetlenia na neskoršiu dobu. Priestupok vyriešili na druhý deň blokovou pokutou vo výške 30 eur.

Pili na verejnom priestranstve
Hliadka mestskej polície zasahovala krátko pred poludním na Royovej ulici, kde podľa telefonického oznámenia skupina ľudí popíjala na verejnom priestranstve alkoholické nápoje. Mestskí policajti na mieste našli dve ženy a štyroch mužov z Púchova, ktorí sa konzumovaním alkoholu na verejnosti dopustili priestupku proti všeobecne záväznému nariadeniu mesta. Priestupok vyriešila hliadka napomínaním.

Peňaženka sa vrátila k majiteľovi
Na oddelenie mestskej polície prišiel muž z Dolnej Breznice, ktorý odovzdal čiernu koženú pánsku peňaženku s hotovosťou, ktorú našiel na lavičke na Moravskej ulici v Púchove. Okrem niekoľkých eur a českých korún bol v peňaženke aj občiansky preukaz, preukaz poistenca a bankomatová karta. Mestskí policajti našli majiteľa peňaženky, mužovi z Nimnice ju protokolárne odovzdali.

Nemcovi pomohli nájsť príbuzného
Mestskí policajti pomohli v pátraní po príbuznom mužovi z Nemecka, ktorý prišiel na oddelenie mestskej polície s pozývacím listom z roku 1989. Mestskí policajti zistili, že príbuzným je muž z Púchova, ktorého následne kontaktovali. Muža z Nemecka si následne prevzal na oddelení mestskej polície.

Rušil nočný pokoj
Hlliadka MsP zasahovala na Dvoroch na základe telefonického oznámenia. Krátko pred polnocou tam dochádzalo k rušeniu nočného pokoja vo vchode bytového domu. Mestskí policajti našli na mieste muža, priestupok vyriešili desaťeurovou blokovou pokutou.

MsP Púchov