Polícia informuje

195

Ruže nepredával…
Na oddelenie mestskej polície prijali oznámenie, že pred mestským úradom na Štefánikovej ulici trhajú bezdomovci ruže a údajne ich predávajú. Hliadka na mieste nikoho nenašla prešla okolie a na Hoenningovom námestí boli na lavičke zastihnutí sediaci bezdomovci. Jeden z nich sa priznal, že odtrhol ruže, ale nič nepredával, daroval ich kamarátke. Potvrdili mu to ďalší dvaja ľudia. Priestupok riešený napomínaním.

Na ženu si dovolil, pred hliadkou zdupkal…
Hliadka mestskej polície zasahovala na základe telefonického oznámenia ženy zo Zdravie a.s., že pred nemocnicou v Púchove je muž, ktorý je zrejme pod vplyvom alkoholu alebo návykových látok a verbálne napáda ženu, ktorú priviezol na zubnú pohotovosť. Na mieste bolo zistené od zdravotného personálu, že neznámy muž na vozidle VW červenej farby s považskobystrickým evidenčným číslom priviezol na zubnú pohotovosť ženu, zrejme svoju manželku alebo družku a pritom jej nadával a vyhrážal sa jej. Tá údajne odišla do nemocnice a o privolanie polície nestála. Neznámy muž od nemocnice odišiel a následne sa vrátil. Keď však zbadal hliadku, z miesta ušiel. Za ním sa vydala na miesto prichádzajúca hliadka Obvodného oddelenia Policajného zboru Púchov. Hliadka MsP Púchov zotrvala na mieste asi 15 minút, potom z miesta odišla.

Bránil v zásobovaní škôlky
Na základe telefonického oznámenia zasahovala hliadka mestskej polície na Ulici 1. mája, kde bolo pred vstupnou bránou do areálu materskej školy zaparkované motorové vozidlo s bratislavskou poznávacou značkou. Automobil bránil v zásobovaní a vo vývoze komunálneho odpadu. Prostredníctvom Obvodného oddelenia Policajného zboru v Púchove zistili mestskí policajti majiteľa vozidla, ktorý sa ku nemu po niekoľkých hodinách dostavil. Mestskí policajti ho poučili, že svojim konaním priestupku. Mestskí policajti ho potrestali 50-eurovou pokutou.

Poliak mal v dychu viac ako dve promile
Poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu v Považskej Bystrici vzniesol obvinenie 47 ročnému mužovi poľskej národnosti za prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. V prípade preukázania viny mu hrozí za tento skutok trest odňatia slobody až na jeden rok.
Obvinený muž mal už počas doobedia viesť nákladné motorové vozidlo v obci Dohňany v smere jazdy do Púchova, kde bol zastavený a kontrolovaný hliadkou Obvodného oddelenia PZ Púchov. Počas tejto kontroly bol podrobený dychovej skúške na prítomnosť alkoholu v dychu s výsledkom merania 2,25 promile. Pri opakovanej dychovej skúške bol výsledok merania 2,27 promile. Muž bol umiestnený v cele policajného zaistenia.
Polícia upozorňuje vodičov, že požitím alkoholických nápojov pred jazdou v motorovom vozidle ohrozujú nielen seba, ale aj ostatných účastníkov cestnej premávky. Polícia bude naďalej vykonávať kontroly na zistenie požitia alkoholu vodičmi v celom Trenčianskom kraji.

MsP Púchov, KR PZ Trenčín