Polícia informuje

143

Smetisko pred bytovým domom
Na oddelenie mestskej polície telefonicky oznámili, že na Ulici obrancov mieru vedľa nádob na separovaný zber a tuhý komunálny odpad neznámy muž už dlhšiu dobu ukladá nadrozmerný odpad, ktorý hádže a robí tým hluk. Preverením oznámenia hliadka na Ulici obrancov mieru pred bytovým domom 1093/37 zistila skládku objemného odpadu, ktorá pozostávala z drevených rozobratých postelí, preglejok, celého kočíka, rozbitých stoličiek, plastového odrážadla, rôzneho dreveného odpadu a matracov. Hliadka z miesta zhotovila fotodokumentáciu a vykonala šetrenie v bytovom dome č. 1092/ 35. Muž sa hliadke k vynášaniu objemného odpadu priznal a uviedol, že je domovým dôverníkom a odpad vyniesol zo spoločných pivničných priestorov, pretože tam sa konala domová schôdza. Uviedol tiež, že odpad ku kontajnerom vyniesol na základe telefonickej dohody s vedúcim Podniku technických služieb mesta Púchov. Ten tvrdenie domového domovníka poprel. Mužovi hliadka oznámila, že je podozrivý zo spáchania priestupku proti verejnému poriadku a všeobecne záväzného nariadenia o nakladaní s komunálnym a drobným stavebným odpadom na území mesta Púchov. Svoje konanie musí vysvetliť na oddelení mestskej polície tento týždeň.

Spaľoval konáre
Hliadka mestskej polície zasahovala na Streženickej ceste, kde mal podľa telefonického oznámenia niekto spaľovať pneumatiky. Hliadka našla na mieste muža z Lysej pod Makytou, ktorý na mieste spaľoval konáre. Porušil tým všeobecne záväzné nariadenie mesta Púchov, mestskí policajti priestupok vyriešili desaťeurovou pokutou.

Nebezpečná omietka
Na oddelenie mestskej polície prijali telefonické oznámenie muža z Púchova, ktorý informoval, že na budove na Námestí slobody nad drevenou bránou opadáva omietka a hrozí poranenie okoloidúcich. Hliadka mestskej polície vyhľadala majiteľa budovy, ktorý miesto zabezpečil paletami tak, aby sa nedalo popod poškodený roh budovy chodiť. Hliadka z miesta vyhotovila fotodokumentáciu.

Muža zvalili na zem a kopali ho do hlavy
Príslušníci mestskej polície zasahovali na základe telefonického oznámenia na Štefánikovej ulici, kde pri dome kultúry mali pred pohostinstvom dvaja muži napádať ďalšieho muža. Po príchode hliadky na miesto už k napádaniu nedochádzalo, na mieste však našli muža, ktorý mal krvavé poranenia na tvári. Na mieste tiež boli dvaja muži, ktorí mali poškodeného napadnúť. Podľa svedkov mali dvaja Púchovčania zvaliť poškodeného na zem a následne ho kopali do hlavy a celého tela. Poškodeného muža previezli zdravotní záchranári na ošetrenie do považskobystrickej nemocnice, prípad následne prevzalo Obvodné oddelenie Policajného zboru v Púchove.

Zdroj: MsP Púchov