Polícia informuje

105

Nebezpečný vodovodný poklop
Hliadka mestskej polície preverovala telefonické oznámenie, podľa ktorého je na priechode pre chodcov na križovatke ulíc Námestie slobody a Trenčianska vyskočený poklop. Mestskí policajti na mieste zistili, že ide o štvorcový vodovodný poklop, ktorý bol navyše poškodený – mal zlomené pánty. Prípad hliadka následne oznámila na havarijnú službu v Považskej Bystrici, kde zodpovedný pracovník informoval, že prípad dá preveriť. Následne mestských policajtov telefonicky informoval, že poklop výstražne označia a jeho výmena sa uskutoční neskôr.

Nezvládol alkohol…
Na oddelenie mestskej polície prijali telefonické oznámenie, podľa ktorého na Ulici Chmelinec leží pred bytovým domom neznámy krvácajúci muž. Hliadka po príchode na miesto zistila mužovu totožnosť a privolala zdravotných záchranárov, ktorí si následne muža prevzali. Mestská polícia prípad rieši ako vzbudzovanie verejného pohoršenia – váľanie sa v podnapitom stave na verejnom priestranstve. Priestupok je v riešení.

Nezvládla psa
Púchovskí mestskí policajti riešili prípad napadnutia jedného psa druhým. K incidentu došlo na Nábreží slobody, keď pri venčení psa pri odhánkach pustila majiteľka z vôdzky svojho psa – stafordširského teriéra. Pes následne zaútočil na ďalšieho psa, ktorého na rovnakom mieste venčila uviazaného na vôdzke žena z Púchova. Pes utrpel zranenie, ktoré si vyžiadalo ošetrenie u veterinára. Žena, ktorá pustila teriéra, prišla na druhý deň na oddelenie mestskej polície. Za porušenie všeobecne záväzného nariadenia mesta o podmienkach držania psov na území Púchova potrestali mestskí policajti ženu 30-eurovou pokutou. Zároveň informovala, že pes, ktorý útočil, je evidovaný a zaočkovaný proti besnote. Náklady na ošetrenie napadnutého psa u veterinára uhradila.

Hlučný ventilátor
Mestskí policajti riešili sťažnosť muža bývajúceho nad kaviarňou, ktorého rušil zvuk ventilátoru a cigaretový dym. Hliadka našla v kaviarni čašníčku, ktorej odporučila vypnúť ventilátor v čase, keď nie je nevyhnutný. Oznamovateľovi mestskí policajti odporučili riešiť problém prostredníctvom domového dôverníka.

MsP Púchov