Sandra Halušková túži po olympiáde a chcela by si zahrať v reprezentácii so sestrou Romanou

197

V minulom čísle sme našim čitateľom priniesli pohľad Púchovčanky Romany Haluškovej na ženskú hokejovú kvalifikáciu na zimnú olympiádu v Pekingu. Spolu s ňou hrala za reprezentačný výber vo Švédsku aj ďalšia odchovankyňa púchovského hokeja Lucia Halušková. V článku a dokonca i v titulku sme ich označili za sestry, čo bola chyba. Medzi Luciou a Romanou nie je sesterské puto. Obom rodinám Haluškových sa ospravedlňujeme.

Romana Halušková však má mladšiu sestru – hokejistku. A zdá sa, že kráča v šľapajách sestry. Pätnásťročná Sandra Halušková hráva aktuálne za púchovských ligových kadetov, striedavý štart má aj v extraligovom družstve žien MHK Martin.

Sandra Halušková sa hokeju začala venovať už ako štvorročná v Púchove. Ako inak, na štadión ju priviedli rodičia. Haluškovci sú hokejová rodina. Aktívne ho hrával v minulosti otec (dnes tréner mládeže), momentálne sa mu venujú všetky tri ratolesti.
Keďže Sandru to odjakživa na ľade ťahalo do obrany, na tomto poste sa cíti najlepšie doteraz. Nečudo preto, že jej veľkým hokejovým vzorom je Zdeno Chára. Najmladšia z rodiny Haluškovcov je stabilnou členkou reprezentačného kádra Slovenska do 16 rokov, no aktuálne klope aj na dvere dievčenskej reprezentačnej 18-ky. Objavila sa aj v piatkovej nominácii slovenskej reprezentácie na januárový svetový šampionát tejto vekovej kategórie v maďarskom Györi. Zatiaľ síce „len“ ako náhradníčka, no určite nie je ďaleko čas, kedy sa v tejto vekovej kategórii predstaví v základe.

Aj na Sandru doliehajú súčasné protipandemické opatrenia. „Kvôli situácii s covidom sa klubové súťaže prerušili a nedohrali. Taktiež kvôli situácii sú reprezentačné zrazy odložené. Dúfam, že čoskoro sa všetko vráti k normálu a budem mať šancu sa prebojovať do reprezentačnej zostavy. Mojím najväčším snom je dostať sa olympijske hry,“ skonštatovala Sandra.

Deviatačka púchovskej Základnej školy J. A. Komenského je všestrannou športovkyňou. Okrem hokeja sa venuje aj hokejbalu a tancuje v mažoretkovom súbore. Vo voľnom čase rada lyžuje, hrá tenis, bicykluje a pláva. Výzvou pre ňu je každý nový šport. Všestranné športové zameranie našla v rodine, ktorej členovia sa venujú rôznym športovým aktivitám. Samozrejme, prím hrá u Haluškovcov hokej.

Sestra Romana je už stabilnou členkou reprezentačného družstva žien Slovenska, mladšia Sandra by si niekedy zahrala s dvojkrížom na hrudi ženskej kategórii aj so sestrou. Počas krátkej športovej kariéry zažila s hokejom už veľa pekného, a preto odporúča všetkým dievčatám, aby sa hokeja nebáli a vyskúšali ho.
„Chcela by som poďakovať mojej rodine, že ma odmalička viedla
k hokeju. Podporujú ma však nielen v športovej kariére, ale aj celkovo v živote,“ doplnila Sandra Halušková.

pok