Popularita cykloautobusov rastie

75

Obľúbené cykloautobusy majú za sebou tretiu sezónu. Vďaka nim mali cyklisti možnosť priamo zo sedla bicykla spoznať rôzne zákutia trenčianskeho kraja i vyhrať balíček plný prekvapení od TSK. O popularite cyklobusov medzi vášnivými cyklistami svedčí stúpajúci trend prepravených bicyklov.

Aj v tomto roku mali cyklisti bažiaci po spoznávaní Trenčianskeho kraja možnosť odviezť svojho dvojkolesového tátoša cyklobusom. Spolupráca Trenčianskeho samosprávneho kraja a Slovenskej autobusovej dopravy prináša ovocie už tretím rokom. Počas tohtoročnej sezóny cyklobusov sa ich rozhodlo využiť až 353 jazdcov, čo je presne o 102 prepravených bicyklov viac ako v lete 2018. Ide o stúpajúci trend, v ktorom cyklobusy pokračujú už od svojho spustenia v roku 2017. Medziročný nárast počtu prepravených bicyklov medzi rokmi 2017 a 2018 bol až 70%. Už tradične mohli cyklisti využívať dve linky, a to z Trenčína cez Dubodiel až do Bánoviec nad Bebravou a z Trenčína do Nitrianskeho Rudna. Väčšej popularite sa v tomto roku tešila druhá menovaná trať, ktorú sa rozhodlo využiť až 208 nadšených cyklistov.

Trenčiansky samosprávny kraj zaviedol pred rokom jazdy cykloautobusov s cieľom rozvíjať cyklistickú infraštruktúru a turizmus v kraji. Tí, ktorí sa cyklobusom odviezli a poslali na facebookovú fanpage TSK fotografiu z tohto zážitku, boli odmenení balíčkom od Trenčianskej župy. Ak ste sa nestihli cyklobusom odviezť počas tejto sezóny nezúfajte, autobusy so zapriahnutými cyklovozíkmi sa na vás budú tešiť aj budúci rok.

Zdroj: TSK