PORSCHE Carrera Cup Púchov

247

Dňa 6.8.2022 organizoval Modelársky klub Púchov medzinárodné preteky Porsche Carrera Cup. Preteky sa jazdia s modelmi Carrera v mierke 1:32 v kategóriách: Porsche Carrera 911, Porsche Carrera 917 k a Porsche OPEN.

Ceny do pretekov od firmy PORSCHE zabezpečil náš podporovateľ a kamarát ŠINTAL Andrej, za čo mu patrí veľké poďakovanie.

Pretekov sa zúčastnilo 23 pretekárov z českej a slovenskej republiky. Najstarší pretekár bol 73-ročný Laco Koterba z Revúcej a najmladší pretekár bol 3 ročný Tomáško Panáček z Dohnian. Juniorov a začiatočníkov do 15 rokov bolo 11 a vyhodnotili sme ich samostatne tak, aby každý dostal cenu od firmy PORSCHE. Medzi nimi jazdil aj Bisaha Jano z Dohnian, ktorý sa medzi začiatočníkmi umiestnil na veľmi peknom treťom mieste.

Skúsenejší juniori, ktorí už majú niečo najazdené, samozrejme jazdili spolu so seniormi a musím povedať že jazdili nádherne a v pohode porazili skúsených a starších pretekárov. Štancel Alex z MK Púchov vyhral s veľkým prehľadom kategóriu Porsche 917k aj kategóriu Porsche Open. O jedno kolo za ním zaostal Vojcík Samuel a nádherne jazdil aj Panáček Sebastián, obaja z MK Púchov. Výborne jazdil Aj Musil Matúš z Beluše, ktorý v kategórii Porsche 911 obsadil 5 miesto z 23. pretekárov.

V celkovom vyhodnotení seriálu dominoval starší junior Janošek Daniel z MK Zubří, ktorý vyhral 2 kategórie z troch, na druhom mieste sa umiestil Bednárik Roman z MK Púchov.

Martin Kumičak, Modelársky klub Púchov