PORSCHE Cup 2019 na autodráhe v Púchove

80
Porsche GT-Ž - ručne vyrobené modely v krúžku.

Spolupráca Modelárskeho klubu Púchov s kolegami z moravského klubu MK Zubří trvá už od roku 2004 a 15 rokov organizujeme spoločné preteky. Tentokrát sme pre fanúšikov známej značky Porsche pripravili seriál štyroch pretekov PORSCHE Carrera Cup – po dva preteky v Púchove a dva preteky na autodráhe v Zubří. Jazdí sa s autami od firmy Carrera značky Porsche 911 RSR GT3, Porsche 917K, Porsche OPEN a pre deti, ktoré navštevujú automodelárske krúžky, je kategória Porsche GT-Ž (sú to autíčka, ktoré si deti vyrobili na krúžku).

Modely Porsche RSR GT3 na štarte.

Prvé preteky seriálu boli 11.05.2019 na autodráhe v Púchove. Pretekov sa zúčastnili pretekári z Revúcej, Dolného Kubína, Hlohovca, Topoľčian, Hodonína, Vsetína, Valašského Meziříčí , Zubří a samozrejme domáci z Púchova z Modelárskeho klubu Púchov a Centra voľného času Včielka Púchov. Preteky začínali povinnou kvalifikáciou s autíčkami Carrera 911 RSR GT3 a podľa výsledkov boli zostavené poradia pretekárov do jednotlivých kategórií. Odohrávali sa nádherné súboje, či už v strede štartovného poľa, tak aj na prvých pozíciách.

Modely Porsche 917K na štarte.

Zaujímavosťou u týchto kategórií je, že autíčka v dvoch kategóriách sú technicky skoro totožné. Nepovoľujú sa žiadne úpravy pre zvýšenie výkonu a tak rozhoduje hlavne technika jazdy, zručnosť pretekára a rád by som napísal aj skúsenosti, ale tentoraz „skúsení“ starší a vyzretejší pretekári boli porazení mladou juniorskou dravosťou. Kategóriu Porsche RSR GT3 vyhral junior Roman Bednárik z CVČ Púchov, kategóriu Porsche 917K vyhral junior Tomáš Urban tak isto z CVČ Púchov.

Modely Porsche modelárov Ladislava Koterbu a Timoteja Koterbu z Revúcej.

V kategórii GT-Ž, kategória ručne robených áut, ktoré si deti vyrábajú v automodelárskych krúžkoch, opäť dominoval Bednárik Roman. Mal šťastie, pretože preteky viedol Štancel Alexander (tak isto z CVČ Púchov), ale pre malú poruchu sa prepadol na tretie miesto. Na druhom mieste sa umiestnil Jožo Šiveň, ktorý pravidelne podáva veľmi pekné výkony. Druhé preteky tohto seriálu budú 29.06.2019 na autodráhe v Zubří.

JUDr. Martin Kumičak, Združenie technických športov Púchov

Modelársky klub Púchov – www.mkpuchov.eu, www.facebook.com – mkpuchov