ZŠ Gorazdova s tromi účasťami na MSR vo volejbale

78

V tomto školskom roku 2018/19 sme sa prebojovali na školské MSR vo volejbale vo všetkých troch kategóriách. Minulý týždeň sa v dňoch 9. a 10. mája v Prešove konali prvé a to vo volejbale starších žiakov (roč. nar. 2003 a mladší).

Konečný výsledok môže byť pre laika neuspokojivý, keďže sme po minuloročnom titule tentokrát obsadili „iba“ štvrté miesto. Avšak po „generačnej“ obmene, keď sa takmer kompletne zmenila základná šestka, sme nemali veľké očakávania, keďže väčšina družstva tvorili ôsmaci, ktorí sa ukážu v plnej sile až na ďalší školský rok.

V základnej skupine sme nám síce prvý hrací deň podarilo skončiť na prvom mieste, žiaľ na druhý deň, sme podľahli 2:1 neskoršiemu víťazovi celých MSR, družstvu zo Žiliny, čo nám stoplo finálové ambície. V boji o bronzovú medailu sme podľahli družstvu zo Slovenskej Ľupče, ktorá prehrala s družstvom zo Svidníka a oplatila nám prehru z predošlého dňa, opäť 2:1, a tým sme skončili na konečnom štvrtom mieste.

Bol to asi najvyrovnanejší boj vo finálovej štvorici aký pamätám, keď mohlo zvíťaziť ktorékoľvek družstvo, lebo zápasy boli veľmi vyrovnané. Keď však zoberieme do úvahy vekovú skladbu družstva a žiaľ aj mierne slabší výkon (počas druhého hracieho dňa), bolo naše umiestnenie adekvátne a určite nie je sklamaním.

ZŠ Gorazdova reprezentovali: Alexej Maslák, Stanislav Cíbik, Marek Pivko, Jakub Jurovčík, Tobias Medňanský, Mário Mazák, Martin Kapustinec, Zachariáš Galánek, Max a Zak Moravčíkovci a Dávid Trnka. Tiež však Vladimír Mušák, ktorého výkon nám chýbal, keďže sa zranil tesne pred MSR.

Ivan Štefko, tréner a učiteľ