„Povinné“ tri body zostali doma, potvrdiť ich treba v sobotu v stretnutí s Komárnom

82

MŠK Púchov – Námestovo 2:0 (0:0)

Góly: 52. Ramon, 55. Ullman
ŽK: Holáň – Kobylarczyk, Habiňák, Chorvát, ČK: Chorvát (Námestovo) po 2 ŽK, rozhodcovia: Greško, Rablovský, Tokoš, 418 divákov
Ak si chceli Púchovčania zachovať šancu na záchranu, povinnosť im velila bodovať proti poslednému celku druholigového pelotónu naplno.
I keď hostia z Oravy mali na svojom konte iba deväť bodov a ich zostup do tretej ligy je v podstate hotová vec, nedali svoju kožu lacno. Naopak, v prvom polčase nedovolili Púchovčanom streliť upokojujúci gól i keď domáci si vypracovali niekoľko šancí. Trpezlivosť priniesla futbalistom MŠK Púchov ruže v podobe prvého gólu už niekoľko minút po začiatku druhého polčasu. V 52. minúte sa do streleckej listiny zapísala posila z Trenčína Ramon – 1:0. Neubehli ani tri minúty a Púchovčania a ich priaznivci sa tešili druhýkrát – na 2:0 zvyšoval v 55. minúte český legionár Ullman. Púchovčania ani po druhom góle nepoľavili, no ďalší gól sa im už ani napriek niekoľkým sľubným príležitostiam vsietiť nepodarilo. „Povinné“ tri body však zostali doma. Príležitosť zveľadiť si bodový účet budú mať futbalisti MŠK Púchov v ďalšom domácom stretnutí, v ktorom v sobotu privítajú nebezpečné Komárno.
Zostava MŠK Púchov:
P. Pilný – Majdan, Ramon, Straňák, Mráz, Pavlovčík, Michlík (70. Kapusniak), Holáň (46. Krčula), Pucheľ, Ullman (84. Kubík), Holiš (64. Hundák), tréner Vladimír Cifranič
Zostava MŠK Námestovo:
Greššák – Habiňák, Jaššo, Terentiev, Mäsiar, Kobylarczyk, Brodziansky, Biricz, Snovák, Chorvát, Stašák, striedali: Novák, Mydlár, Barutík, Brnča, Svetlošák, tréner Roman Marčok
Ostatné výsledky 26. kola:
Petržalka – Košice 3:8, Žilina B – Banská Bystrica 0:1, Komárno – Šamorín 0:2, Dubnica nad Váhom – Skalica 3:1, Trebišov – Podbrezová 0:4, Bardejov – Rohožník 2:3, Slovan Bratislava B – Humenné 2:3

1. Podbrezová 26 20 2 4 64:20 62
  2. B. Bystrica 26 18 5 3 51:20 59
  3. Skalica 26 16 5 5 38:18 53
  4. Komárno 26 13 8 5 38:28 47
  5. Humenné 26 13 8 5 28:24 47
  6. Košice 26 14 4 8 63:34 46
  7. Šamorín 26 11 4 11 40:37 37
  8. Žilina B 26 10 6 10 41:36 36