Pozrite sa na Púchov cez objektív čarovného fotografa

101

Púchov je malé mesto nachádzajúce sa na západe Slovenska na rieke Váh. Jeho história siaha až do praveku, čo dokazujú archeologické nálezy z obdobia Púchovskej kultúry. Mesto je známe svojím historickým a kultúrnym bohatstvom, ktoré možno obdivovať na každom kroku. Práve sem sa tentokrát zatúlali čarovní fotografi, aby pre nás pripravili fotopublikáciu tých najkrajších častí tejto časti Slovenska, ktorá uzrela v týchto dňoch svetlo sveta.

Vydavatelia z Kynceľovej pri Banskej Bystrici sa rozhodli vytvoriť dielo, do ktorého sa mohli zapojiť aj miestni fotografi zo Čarovný Púchov a okolie. Ich čarovné fotografie mali možnosť zviditeľniť v publikácii Čarovný Púchov, ktorá v týchto dňoch vychádza na knižné pulty. Fotografická publikácia má za úlohu pomôcť nielen v rozvoji cestovného ruchu, ale aj ponúknuť domácim nový pohľad na vlastný región.

„Táto kniha je súčasťou ucelenej celoslovenskej edície, ktorá má poslanie prinášať ľuďom jedinečný pohľad na krajinu. Základnou myšlienkou je, že najúžasnejšie fotografie každého regiónu spravia miestni fotografi. A práve s nimi spolupracujeme. Voláme ich čarovní fotografi a dávame im príležitosť vydať svoje skvostné fotografie aj knižne. A presne takouto čarovnou bude aj kniha Čarovný Púchov a okolie,“ približuje Milan Paprčka, fotograf a riaditeľ vydavateľstva.

Púchov ponúka rôzne možnosti pre športové aktivity, najmä vďaka svojej polohe pri Váhu, kde je možné využiť cyklistické trate a pešie turistické chodníky. Púchov je tiež centrom kultúrneho diania, hostí rôzne festivaly a kultúrne podujatia, ktoré pritiahnu návštevníkov z celého regiónu. Medzi obľúbené patrí Púchovské kultúrne leto s rôznymi koncertmi a divadelnými predstaveniami. Ekonomicky je mesto známe vďaka priemyslu, predovšetkým výrobou pneumatík a plastových výrobkov. Púchov tak predstavuje dôležitý bod nielen v kultúrnom, ale aj hospodárskom živote západného Slovenska.

Vydaním obrazovej publikácie chce vydavateľstvo podporiť rozvoj mesta Púchov. Umelecké fotografie miestnych nadšencov fotografovania sa stanú súčasťou knihy o tomto regióne. Tým, že v tomto regióne žijú, poznajú ho do takej miery, že dokážu vystihnúť moment, kedy sa daný objekt, prírodná scenéria či kultúrno-historická pamiatka ukáže v netradičnom svetle. Preto v správnom čase a na správnom mieste zvečnili neopakovateľné fotografické zábery. Knihu si môžete zakúpiť v Púchovskom informačnom centre v budove Divadla Púchov.

CBS