PRÁVE TERAZ: Vianočná tržnica na Slovanskej

328

Dnes od 8.30 do dvanástej môžete zavítať na Vianočnú tržnicu do priestorov ZŠ s MŠ Slovanská v Horných Kočkovciach, kde si môžete zakúpiť nielen výrobky žiakov, ale sa aj nadýchať vianočnej atmosféry.

„Vianočnú tržnicu usporadúvame už druhým rokom. Výrobky, ktoré ponúkame, deti zhotovovali doma. Nakúpiť si a pozrieť sa môže prísť naozaj každý,“ upresňuje Žaneta Littová, jedna z organizátoriek akcie. „Utŕžené peniažky spolu s ďalším príspevkom od školy budú použité na výlet alebo exkurziu pre všetky deti, ktoré sa aktívne tržnice zúčastnili (čiže vyrábali výrobky). Sprievodnou akciou tržnice bude pozývanie jednotlivých tried na tržnicu hlásnikom, výroba vianočných oblátok, zhromažďovanie vianočných prianí od detí i našich návštevníkov. Budú ich písať na lístočky a vhadzovať do pohára,“ dopĺňa.
Vianočná tržnica na Slovanskej je zároveň prepojená s postavičkami, ktoré sú pravidelnou súčasťou slovenských rozprávok počas Vianoc: macocha a Popoluška. „Práve Popoluška bude žiadať deti, aby jej pomohli vymyslieť vianočné priania (pre každú triedu jedno), ktoré budú vložené do pripravených orieškov,“ uzatvára Ž. Littová.

-r-