Prehľad volejbalových zápasov + FOTOGALÉRIA!

944

Volejbalový víkend priniesol zápasy troch púchovských družstiev. Ženy potvrdili pozíciu favoritiek proti Trenčínu a doma nestratili ani set. Kadetky neuspeli v dôležitom súboji proti Novému Mestu nad Váhom a juniorky nestačili na bratislavské gymnázium Bílikova.

15. kolo I. ligy žien:

VK Púchov – MKSO Trenčín 3:0 (15, 10, 20) a 3:0 (13, 18, 23)

Zostava 1. VK Púchov: Kováčiková, P. Gašpárková, Crkoňová, Barnincová, Tarkovská, M. Gašpárková, libero Janáková, striedala Martináková. Tréner: M. Suchánek

V súboji druhého tímu tabuľky s beznádejne posledným Trenčínom bol favorit jasný a potvrdzovalo sa to prakticky od úvodnej lopty. V prvom stretnutí kládli Trenčianky najväčší odpor v treťom sete, Púchovčanky však v rozhodujúcich okamihoch zapli na vyššie obrátky a vyhrali bez straty setu. Podobný priebeh mal druhý duel, kde sa tiež družstvá naťahovali v tretej sade. Aj v tomto prípade púchovské volejbalistky nezaváhali a zvíťazili v najkratšom možnom čase. V tabuľke I. ligy stred tak zostali na druhej priečke. „Zápas dopadol podľa očakávania, kvalitatívne sme momentálne lepší. Dobre nám vychádzalo podanie, presadzovali sme sa na sieti, kde boli úspešné najmä Martináková a Crkoňová. Som spokojný s výkonom i výsledkom,“ zhodnotil tréner 1. VK Púchov Michal Suchánek. Z lavičky naskočila po prvom sete do hry Michaela Martináková a prezentovala sa viacerými vydarenými okamihmi. „Išlo o jeden z ľahších zápasov, boli sme papierovo silnejším tímom. Myslím, že sme boli lepšie vo všetkých herných činnostiach, vychádzala nám prihrávka a potiahli sme na podaní,“ zhodnotila M. Martináková. Na poste libera sa predstavila staronová tvár, Monika Janáková, ktorá taktiež prispela k podstate bezproblémovým výhram. „Na poste libera sa mi hralo dobre, útoky súperiek sme zvládali dobre, ťažšie boli jedine podania. V Púchove som hrávala už minulú sezónu, teraz som polovicu ročníka nemohla hrať kvôli škole. Po absolvovaní skúšok som prišla pomôcť dievčatám. Teší ma to, je tu výborný kolektív,“ povedala M. Janáková.

12. kolo I. ligy junioriek:

1. VK Púchov – Gymnázium Bílikova Bratislava 0:3 (-15, -12, -10) a 0:3 (-7, -12, -9)

Zostava: Kolláriková, Mikáčová, Kováčiková, Vardžáková, Pišojová, Kuchtová, libero Luhová, striedali Zágorová, Racková. Tréner: J. Pazdernatý

Juniorky privítali vedúce družstvo tabuľky a napriek snaživému výkonu neuspeli ani v jednom sete. Púchovčanky tak zostali v tabuľke na poslednej 10. priečke a v zostávajúcom priebehu sezóny ich čaká veľká výzva v podobe záchranárskych bojov.

Dohrávka 11. kola I. ligy kadetiek:

1. VK Púchov – MVK Nové Mesto nad Váhom 0:3 (-18, -8, -14) a 1:3 (-19, 16, -17, -20)

Zostava: Luhová, Hološková, Valachová, Racková, Ďurkechová, Kucháriková, libero Zágorová, striedali Kováčiková, Vardžáková, Kuchtová, Kolláriková, Mikáčová. Tréneri: M. Suchánek, J. Pazdernatý

Kadetky odohrali dôležitý súboj so súperom v boji o čelo tabuľky. Púchovským volejbalistkám príliš nevyšiel prvý zápas, v ktorom sa ani raz nedostali na hranicu dvadsiatich bodov a prehrali pomerne hladko 0:3. Oveľa lepšie vyznelo druhé stretnutie, v ktorom Púchovčanky po prehranom prvom sete zabrali a po výsledku 25:16 vyrovnali na 1:1. Disponované volejbalistky z Nového Mesta nad Váhom sa ale skonsolidovali, zvládli zvyšné sety a odviezli si z Púchova body po výhre 3:1. „Zápasy boli podobné, súperky veľmi dobre podávali a presadzovali sa aj v poli. Nám sa nedarilo, bolo cítiť, že viaceré hráčky toľko netrénovali pre zdravotné problémy. Súper vyhral zaslúžene, my ale nemôžeme byť sklamaní, podali sme relatívne dobrý výkon,“ zhodnotil M. Suchánek.