Prvú postupovú šancu Púchovčania nevyužili + FOTO!

320

Púchovskí hokejisti mohli už v druhom zápase štvrťfinálovej série play-off 2. ligy s Dolným Kubínom rozhodnúť o svojom postupe. Domáce prostredie však zohralo svoju rolu a tím z Oravy si víťazstvom 7:2 vynútil rozhodujúci tretí zápas.

Pred vypredaným hľadiskom sa nehralo v celkom regulárnych podmienkach. V ľavom rohu klziska nefungovalo jedno zo svetiel, čím tak vznikala tmavá „kapsa,“ spôsobujúca problémy najmä brankárom. Diváci navyše po každom góle zahádzali ľadovú plochu papierovými konfetami, čím vznikali veľké zdržania. Rozhodca aj napriek tomu odpískal začiatok zápasu, ktorý priniesol spočiatku opatrný hokej. Prvú veľkú šancu mal Púchov, Stráňovský v prečíslení 2 na 1 prihrával Zemkovi, ktorého vychytal Sedlačko. V 17. minúte Púchovčania prepadli pri bránení v oslabení, Jonák bol sám pred Ondričkom, ktorého si položil na ľad a zavesil pod brvno – 1:0. Prakticky okamžite mohol vyrovnať Faktor, sám pred Sedlačkom ale z ľavej strany neuspel. Nešťastný okamih priniesla 23. minúta, Zámečník vyslal strieľanú prihrávku od mantinelu a puk sa od brániaceho Huláka odrazil do horného rohu brány – 2:0. Nasledovalo vylúčenie Ladeckého a atak Divoka na Jánoša, za ktorý si však aj napadnutý Púchovčan vyslúžil menší trest. V rovnakom čase bol za nešportové správanie vylúčený Furo, Dolný Kubín tak hral presilovku 5 na 3 a Zámečník dorazil do siete Slukovu strelu – 3:0. V 26. minúte schytal Ondrička do masky prudkú strelu Zámečníka, rozhodca ale hru neprerušil a Jonák po obídení brány zakončil pohodlne do siete – 4:0. Hostia reagovali striedaním brankárov, miesto Ondričku šiel medzi tri žrde Kučík. Púchov vykresal iskierku nádeje v 35. minúte, keď Mičuda obral o puk brankára Sedlačka a stihol včas nahrať Bajtalovi, ktorý dával do prázdnej brány – 4:1. Diváci videli aj pästný súboj, domáci Filka si v 37. minúte vyšliapol na Ladeckého a hráči si to rozdali „ručne – stručne.“ Po rozdielovom treste pre Filku hrali Púchovčania presilovku, tú ale nevyužili, ba naopak, na jej konci stratili puk, Wesselényi sa rútil sám na Kučíka a nezaváhal – 5:1. V tretej tretine ešte v 54. minúte zvyšoval Budaj, ktorý mal po prihrávke Michalicu pred sebou len Kučíka a zakončil k ľavej žrdi – 6:1. Peknú akciu predviedol Púchov v 57. minúte, Kučík v oslabení našiel dlhou prihrávkou popri mantineli Viedenského, ktorý v situácii 2 na 1 prihral do gólovej koncovky Mičudovi – 6:2. Posledné slovo mali domáci, Sluka si zblízka vychutnal Kučíka a uzavrel konečný účet – 7:2.

MŠK HVIEZDA Dolný Kubín – ŠHK Púchov 7:2 (1:0, 4:1, 2:1), stav série 1:1

Góly: 17. Jonák (Hančiak, Šeliga), 23. Zámečník (Hanušniak, Sluka), 25. Zámečník (Sluka, Majer), 26. Jonák (Zámečník), 39. Wesselényi, 54. Budaj (Michalica), 60. Sluka (Zámečník, Hricko) – 35. Bajtala (Mičuda), 57. Mičuda (Viedenský, Kučík)

Vylúčení: 5:13 na 2 min. + Filka (Dolný Kubín) a Ladecký (Púchov) 5 + DKZ za údery + Furo (Púchov) 10 min. za nešportové správanie

Presilové hry: 3:0, Oslabenia: 0:1

Strely na bránu: 42:27 (12:10, 16:9, 14:8)

Rozhodovali: Švajka – Šoltés, Štofančík

Návšteva: 298 divákov

Dolný Kubín: Sedlačko – Galko, Filka, Šeliga, Polerecký, Sluka, Lupták, Okoličáni, Majer – Budaj, Durdiak, Michalica – Jonák, Divok, Hančiak – Hanušniak, Zámečník, Hricko – Bukna, Smolka, Wesselényi

Púchov: Ondrička (26. Kučík) – Tichý, Flašík, Martinák, Hulák, Ladecký, Dvorský, Dobiaš, Matušů – Furo, Jánoš, Viedenský – Bajtala, Štubňa, Doležel – Zemko, Mičuda, Stráňovský – Faktor, Kollárik, Panáček