Prehľad výsledkov mládežníckych hokejových tímov + FOTO!

734

Víkendový program mládežníckych hokejových družstiev MŠK Púchov ponúkol len stretnutia žiakov proti Dukle Trenčín. Dorastenci už totiž vypadli v semifinále play-off I. ligy a ukončili tak svoju sezónu 2015/2016. Žiaci ešte budú bojovať v nadstavbe do konca marca. V žiackych zápasoch potvrdila Dukla pozíciu favorita, deviatakom nasúkala dvadsať a ôsmakom desať gólov. Domácou remízou potešili šiestaci, držiaci sa na druhej priečke nadstavbovej časti.

6. kolo nadstavbovej časti I. ligy starších žiakov (9. ročník):

HK Dukla Trenčín – MŠK Púchov 20:1 (5:0, 6:0, 9:1)

Gól MŠK Púchov: Deneš (Kašlík)

Zostava MŠK Púchov: Lopušný – R. Rusnák, D. Hudík, Ševčík, V. Krajčovič – Januščák, Kašlík, Deneš – Kovalskiy, Jeluš, Osacký

Deviataci cestovali pod Trenčiansky hrad v pozícii papierového outsidera a na ľade sa to potvrdzovalo prakticky od úvodných sekúnd. Puk sa v púchovskej sieti zatrepotal celkom dvadsaťkrát, pričom brankár Lopušný zneškodnil ešte ďalších 38 trenčianskych striel. Čestný presný zásah Púchova strieľal v tretej tretine Deneš. Púchovčania tak zostali v tabuľke nadstavby na poslednej 6. priečke bez zisku bodu a so skóre 10:48.

6. kolo nadstavbovej časti I. ligy starších žiakov (8. ročník):

HK Dukla Trenčín – MŠK Púchov 10:2 (0:0, 6:1, 4:1)

Góly: L. Halušková (A. Krajčovič, A. Rusnák), L. Halušková (A. Krajčovič)

Zostava: Kadlec – Putala, D. Hajas, J. Pobežal, J. Urban – A. Krajčovič, L. Halušková, A. Rusnák – Backo, Ďuriš, Martiniuc

Lepšie vyšiel zápas v Trenčíne ôsmakom. Tí síce tiež inkasovali dvojciferný počet gólov, dokázali však dvakrát odpovedať a aj z hľadiska počtu striel na bránu (44:24) hrali trochu vyrovnanejšiu partiu. Dvakrát sa presadila strelecky disponovaná útočníčka prvej formácie Lucia Halušková, ktorá je tretia v poradí tímovej produktivity s 34 bodmi (17+17). Púchovskí ôsmaci sú v tabuľke nadstavby šiesti so ziskom jedného bodu a skóre 12:37.

6. kolo nadstavbovej časti I. ligy mladších žiakov (7. ročník):

MŠK Púchov – HK Dukla Trenčín 0:9 (0:1, 0:6, 0:2)

Zostava: Gerhardt (31. Ižvolt) – Šulíková, Virga, F. Pobežal, J. Veteška – R. Halušková, Moravanský, Šmigura – Svinčák, M. Pobežal, Zemančík – Baránek, Janoško

Siedmaci držali s Trenčanmi krok len počas prvej tretiny. V nej osemkrát sami neúspešne ohrozili bránu súpera, aby Gerhardt v púchovskej bráne inkasoval jediný raz. Druhá časť však priniesla sedemgólovú smršť Dukly a potvrdenie jej jednoznačného víťazstva. Gólostroj sa zastavil na čísle deväť, Púchov neuspel ani jednou z trinástich striel na bránu súpera. Siedmaci sa v tabuľke nadstavby nachádzajú na piatej priečke s dvomi bodmi a skóre 12:41.

6. kolo nadstavbovej časti I. ligy mladších žiakov (6. ročník):

MŠK Púchov – HK Dukla Trenčín 2:2 (0:0, 2:2, 0:0)

Góly: Žemla (Jonák), Žemla (Krajčoviech, Ondrášik)

Zostava: S. Urban – M. Pišoja, Slížik, Lezzani, Krajčoviech – Kováčik, M. Hajas, Ondrášik, Jonák, Vojtek, Žemla, Bednár, A. Hudík, M. Veteška

Veľmi zaujímavý súboj doma odohrali s Trenčínom šiestaci. Zápas medzi dvomi elitnými družstvami nadstavby začal obojstranne opatrne, pričom v prvej časti mali o niečo viac z hry Trenčania. Tí párkrát nebezpečne zakončovali z bezprostrednej blízkosti, brankár Urban však predviedol niekoľko efektných zákrokov lapačkou. V úvode druhej časti sa Púchov ujal vedenia, keď si odrazený puk po Jonákovej strele našiel Žemla a z ostrého uhla prekonal presúvajúceho sa trenčianskeho brankára – 1:0. Trenčín odpovedal v 25. minúte, keď Vaňo strieľal z ľavého kruhu a puk napriek zásahu Urbana prepadol do siete – 1:1. Hostia dokonali obrat v 35. minúte, po prihrávke Chlebana poslal puk do siete Sučanský – 1:2. Púchovčania vyrovnali o necelé dve minúty, keď kapitán Krajčoviech nabil Žemlovi, ktorý zaznamenal svoj druhý gól v zápase – 2:2. Tretia tretina priniesla streleckú prevahu Trenčína, brankár Urban však už neinkasoval a šiestaci sa tak radovali z cennej remízy 2:2. Púchovčania zostali v tabuľke na priebežnom druhom mieste, kde nazbierali 9 bodov pri skóre 22:10.

Najbližší program:

7. kolo nadstavbovej časti I. ligy starších žiakov:

MŠK Púchov – MHKM Skalica, 5.3. o 9:00 (9. ročník) a o 11:30 (8. ročník) na zimnom štadióne v Púchove