Striebro a dvakrát bronz – lichotivá bilancia púchovských bedmintonistov z turnaja v Poľsku

568

V sobotu 20. februára sa bedmintonová delegácia BKR Púchov predstavila na medzinárodnom turnaji v Poľsku. Mladí bedmintonisti predviedli kvalitné výkony a zaknihovali viaceré úspechy.

Medzinárodný turnaj, na ktorom sa okrem hráčov a hráčok z Poľska predstavil napríklad aj reprezentant Ukrajiny, sa konal v mestečku Glubczyce na juhu Poľska, ležiacom v blízkosti severovýchodných česko-poľských hraníc. Podujatie bolo orientovaný na detské kategórie U9 a U11 a Púchovčania naň cestovali v zložení Žiačiková Emma (U9) , Klačanská Lívia (U9), Skorkovská Lea (U11), Michalková Nina Milada (U11), Klačanská Ella (U11) a Vojtek Lukáš (U11).

Vo veľmi širokej konkurencii patrili hráči BKR Púchov medzi najlepších na turnaji. Nina Milada Michalková sa vo svojej kategórii dostala až do finále, kde však prehrala s domácou hráčkou Nicol Mazur (-8;-8). Darilo sa aj Lukášovi Vojtekovi v dvojhre chlapcov kategórie U11, ktorý skončil na skvelom treťom mieste, keď mu cestu do finále zahatal po dvoch setoch domáci hráč Mateusz Golas. V najmladšej kategórií U9 dvojhry dievčat si tretie miesto vybojovala aj Emma Žiačiková, ktorá prehrala v semifinále s neskoršou víťazkou turnaja, Poľkou Majou Janko (8;10). Lea Skorkovská skončila v prvom kole pavúka, Lívia a Ella Klačanské vo svojich skupinách.

Podľa hodnotenia trénera a predsedu BKR Púchov Miloslava Čuntalu turnaj splnil očakávania púchovskej výpravy: „Deti získali cenné skúsenosti zo zahraničného podujatia a dokázali, že aj na medzinárodnej úrovni sa nestratia a dokážu bojovať o tie najvyššie priečky.“ Turnaj bol predprípravou na blížiace sa Oblastné majstrovstvá SR v kategórií U11 , ktoré sa uskutočnia v Púchove v Športcentre 13. marca 2016.