Premiér na pracovnom výjazde v Púchove

1028

V pondelok 13. februára predseda vlády SR Róber Fico navštívil v rámci pracovného výjazdu púchovský okres. 

V pondelok bolo prvou zastávkou premiéra Gymnázium v Púchove, kde dopoludnia absolvoval prednášku pre študentov na tému Slovensko a Európska únia. Pri návšteve ho sprevádzal župan Trenčianskeho samosprávneho kraja Jaroslav Baška. Poobede navštívil akciovú spoločnosť Koval Systems v Beluši. Nasledovala prehliadka výroby púchovskej spoločnosti EMT Púchov. V obidvoch firmách absolvoval rozhovory s vedením spoločností, ako aj so zamestnancami.

V ďalšom bode programu bola návšteva stavby „Modernizácia železničného úseku Púchov – Považská Bystrica – Považská Teplá pre rýchlosť 160 km“
v mestskej časti Nosice. Táto stavba patrí k najväčším investíciám na Slovensku. Vybudujú sa dva tunely, 14 železničných mostov (vrátane zrekonštruovaných) a šesť cestných mostov a nadjazdov. Celková hodnota zákazky je 368 miliónov eur a celá stavba má byť dokončená do januára 2020.

Pracovný výjazd v púchovskom okrese premiér Róbert Fico zavŕšil návštevou obce Dohňany, kde rokoval so starostom obce Milanom Panáčkom a primátorom Púchova Rastislavom Henekom. V pamätnej izbe sa na záver návštevy konala spoločná tlačová konferencia o celodennom programe premiéra. R. Fico okrem iného povedal, že aj v našom okrese sa stretáva s problémom nie ako riešiť problém nezamestnanosti, ale naopak – problém nedostatku pracovníkov. Aj firmy z púchovského okresu hlásia, že majú problém nájsť zamestnancov, ktorí by boli schopní a ochotní sa u nich zamestnať. Podľa neho zamestnávatelia budú musieť začať zvyšovať mzdy, aby získali pracovníkov z konkurenčných firiem.

Robert-Fico-Nosice_web2 Robert-Fico-Nosice_web3