Premiérová medaila pre Púchovský okres v dvojhre

434
Kvarteto najlepších v dvojhre mužov z majstrovstiev oblasti v stolnom tenise. Vľavo bronzový Matej Janiš.

MAJSTROVSTVÁ OBLASTI JEDNOTLIVCOV V STOLNOM TENISE

Sedemdesiat mužov a osem žien zo 17 stolnotenisových oddielov a klubov z okresov Považská Bystrica, Púchov a Ilava sa stretlo v sobotu v telocvični Základnej školy Stred v Považskej Bystrici na tradičných majstrovstvách oblasti jednotlivcov v kategórii dospelých. Až na malé výnimky sa na medailových miestach umiestnili favorizovaní stolní tenisti Považskej Bystrice. Historickým momentom je však bronzová medaila v dvojhre mužov pre hráča z Púchovského okresu. Matej Janiš (Slovan Dolné Kočkovce) je za posledných dvadsať rokov prvým hráčom z okresu Púchov, ktorý vystúpil v prestížnej dvojhre mužov na pomyselný stupeň víťazov. Naposledy mal Púchovský okres z dvojhry mužov medailu ešte z éry prvoligovej a druholigovej Beluše.

Výsledky majstrovstiev oblasti
Dvojhra muži: 1. P. Konrád, 2. A. Janík (obaja TTC P. Bystrica), 3. M. Janiš (D. Kočkovce) a M. Stranovský (Sedmerovec)
Dvojhra ženy: 1. M. Uriková (TTC PB), 2. R. Grambličková (N. Dubnica), 3. A. Dujsíková a E. Kulichová (obe TTC PB)
Štvorhra muži: 1. Konrád, Janík, 2. Zvoníček, Stránovský (Sedmerovec), 3. Prekop, Kurila a Pšenka, Frohn (všetci Nová Dubnica)
Štvorhra ženy: 1. Monika Uríková, Renáta Grambličková, 2. Alexandra Dujsíková, Ema Kulichová, 3. Šleingová, Solíková (Sedmerovec, N. Dubnica)
Zmiešaná štvorhra: 1. D. Lieskovsý, Uríková, 2. Konrád, Dujsíková, 3. Ďurana, Kulichová (všetci TTC PB) a Pšenka, Grambličková.
-pok-