Muži MŠK Púchov pokračujú vo víťaznom ťažení

771
V dôležitom stretnutí na sklonku minulého roku dokázali hokejitsti MŠK Púchov na domácom ľade presvedčivo zdolať Partizánske a v podstate tak rozhodli o svojom víťazstve v základnej časti druhej ligy. Foto: Miroslav Mikáč

2. liga muži
Dohrávka 8. kola: Osmos Bratislava B – MŠK Púchov 3:6 (1:0, 2:3, 0:3), 21. Zúbek, 25. Mikuš (Hrušík),  40. Pišoja (Hrušík, Madový), 53. Pšurný, Zúbek, Hrušík), 59. Pšurný (Zúbek), 60. Pšurný (Hrušík)
Strely na bránku: 40/45, Presilovky: 5/1 – 3/1, 17 divákov, rozhodovali Jančík, Crman, Moller
Zostava MŠK Púchov: Crkoň – Kvocera, Mikuš, Pišoja, Madový, Kollárik, Flašík – Hrušík, Pšurný, Zúbek, Bajtala, Paliesek, Furo, Stanislav, Panáček, Mihula, tréner Branislav Okuliar

Púchovčania zo začiatku stretnutia akoby boli zaskočení ľudoprázdnymi tribúnami a súperovho brankára nedokázali prekonať. Naopak, domáci sa ujali vedenia a na ich gól už nedokázali Púchovčania v prvej tretine gólovo reagovať. Vynahradili si to však hneď v úvode druhého dejstva, kedy už po niekoľkých sekundách vyrovnal Zúbek. Domáci šli opäť do vedenia gólom Daráša z trestného strieľania, ale Hrušík opäť vyrovnal. Do tretice išli Bratislavčania do vedenia v 35. minúte, keď Kovačič využil presilovú hru. Až v záverečnej minúte druhej tretiny vsietil vyrovnávajúci gól Pišoja – 3:3. Vyrovnaný hokej pokračoval aj
v záverečnej tretine, strelecké šťastie sa priklonilo na stranu Púchovčanov, keď ich v 53. minúte poslal do vedenia Pšurný – 3:4 a ten istý hráč v predposlednej minúte zvýšil na 3:5. Pšurný bol aj autorom šiesteho gólu, ktorý skóroval sekundu pred koncom.

16. kolo: HK Levice – MŠK Púchov 1:5 (0:1, 0:1, 1:3), 11. Furo (Brandis, Madový), 30. Zúbek (Hrušík, Mikuš), 44. Pišoja (Hrušík, Zúbek), 55. Pšurný (Kvocera, Zúbek)
Strely na bránku: 38/43, presilové hry: 3/1 – 6/3, rozhodovali Lesay, Danko, Hodoň
Zostava MŠK Púchov: Baštuga – Kvocera, Mikuš, Pišoja, Madový, Lukáč, Kollárik – Hrušík, Pšurný, Zúbek, Brandis, Panáček, Furo, Zemko, Mihula, Haluška, Stanislav, Schvandtner, tréner Branislav Okuliar

O víťazstve aktívnejších Púchovčanov rozhodla najmä efektivita využívania presilových hier, keď z piatich gólov strelili v početnej výhode až tri. Prvú presilovku využil v 11. minúte Furo, na 0:2 zvyšoval v druhom dejstve Zúbek. V záverečnej tretine využil druhú presilovú hru Pišoja – 0:3. Domáci potom kontrovali gólom Braníka, ale to bolo všetko, čo im
Púchovčania dovolili. Osem minút pred koncom stretnutia zvýšil Mikuš na 1:4 a posledné slovo patrilo kanonierovi Pšurnému, ktorý využil ďalšiu presilovú hru a päť minút pred koncom spečatil na konečných 1:5.

Ostatné výsledky 16. kola: Prievidza – Osmos Bratislava B 6:3, Partizánske – Senica 9:5, Dynamax Nitra – Ružomberok 7:2

1. MŠK Púchov 16 15 0 0 1 111:41 45
2. Partizánske 16 10 3 0 3 81:57 36
3. D. Kubín 15 9 1 0 5 59:55 29
4. Prievidza 16 8 0 1 7 61:65 25
5. Dynamax NR 16 7 1 1 7 62:68 24
6. Levice 16 7 0 1 8 58:52 22
7. Osmos BA 16 6 1 2 7 50:61 22
8. Budapešť 15 6 0 1 8 60:60 19