Predstavujeme výhercov súťaže o najkrajší záhon!

312

V júnovom čísle Púchovských novín vyhlásil poslanec volebného obvodu č. 6 Rudolf Marman súťaž o 4 najkrajšie záhony tejto mestskej časti. Rozhodol sa, že peniaze zo svojho poslaneckého platu, ktorý poberal počas dlhodobejšej práceneschopnosti venuje štyrom výhercom. Spolu v sume 400,- eur. Dnes vám už prinášame výsledky, reportáž z hodnotenia, ako aj fotky všetkých ocenených.

Samotnému vyhodnoteniu súťaže predchádzala obhliadka všetkých záhonov a predzáhradok, o ktoré sa ich majitelia nadštandardne starajú. Vkladajú do ich úprav, výsadby a údržby veľa energie, voľného času, ale aj peňazí. Výsledkom tejto snahy sú nádherne upravené záhony, v ktorých dominuje kreativita, estetická úprava, ale aj vône šíriace sa z farbami hýriacich záhonov.

Poslanec Rudolf Marman sa rozhodol nespoliehať len na pozorné „oko“ muža, ale vsadil aj na estetické cítenie žien, a prizval si do hodnotenia svoju kolegyňu z druhého obvodu Ľubicu Kuchařovú. A tým začala ich dvojdňová spolupráca, na ktorej sa obidvaja dohodli na vopred stanovených kritériách pri vyhodnocovaní, aby vybrali najkrajšie zo skutočne krásnych a upravených predzáhradok. Situáciu im však trochu skomplikoval fakt, že adeptov bolo viac ako cien. A tak sa poslankyňa Ľubica Kuchařová rozhodla prispieť, sumou 100,- eur a Rudolf Marman tiež navýšil odmenu o ďalších 100,- eur, aby mohli spoločne oceniť ešte ďalšie krásne predzáhradky. Odmenou im bol šťastný úsmev všetkých ocenených, ktorí svoje prekvapenie a radosť rozhodne neskrývali a tešili sa, že si niekto všimol a náležite ocenil plody ich práce.

Na záver sa všetkým výhercom srdečne poďakovali za zveľaďovanie verejného priestranstva, ale aj za ich postrehy a podnety, ktoré by pomohli zlepšiť život občanom tejto mestskej časti.

Zoznam výhercov: Ondrichová, Gavendová, Hrašnová (predzáhradka Ulica 1. mája 901), Staňová, Trnavská, Beriacová (záhony Ulica Mojmírova 1163), Brezániová (predzáhradka Ulica 1. mája 889), Bielik, Bieliková, Kurej (záhony Ulica Rastislavova 1166/11), Fúriková, Papučová, Rusnáková (predzáhradka Ulica Mojmírova 1161), Prekop, Prekopová, Hanesová (záhony Ulica Rastislavova 1164/2), Siekliková, Luliaková (záhon Ulica Rastislavova 1166).

Rudolf Marman a Ľubica Kuchařová, poslanci MsZ