Pretekali aj naše plavecké nádeje

262

V sobotu 20.01.2018 sa  v Považskej Bystrici uskutočnil pretek najmladších plavcov, ktorí sa môžu zúčastňovať plaveckých súťaží pod hlavičkou Slovenskej plaveckej federácie. Zúčastnili sa ho aj plavci – novici, ktorý to so súťažným plávaním začali myslieť vážne až v nedávnom období, pričom podmienkou je registrácia pod hlavičkou SPF.

Výprava Plaveckého klubu MATADOR Púchov bola početná, pretekov sa zúčastnilo 53 našich borcov, z toho aj množstvo detí, ktoré absolvovali svoje úplne prvé preteky. Veľmi náš teší, že sa naša plavecká základňa rozrastá, a už aj v tejto najmladšej vekovej kategórii máme široké zastúpenie. Ak zhrniem vystúpenie na tomto podujatí, naši plavci si domov odniesli zo 158 individuálnych výsledkov dokopy 137 osobných rekordov, pričom sa viackrát umiestnili aj na medailových priečkach.

Konkrétne to bol Janko Janíček, ktorý získal tri bronzové umiestnenia za 25 znak, prsia aj kraul, Ina Jurgová, tretia v disciplíne 50 prsia. Absolutórium si zaslúži jej mladšia sestra Lucka Jurgová, ktorá nielenže vyhrala 25 prsia a 25 znak, pričom bola bronzová na 25 voľný spôsob, ale zároveň bola vyhodnotená ako najlepšia plavkyňa vo svojej vekovej kategórii.

Ocenenie si však zaslúžia všetci plavci, ktorým sa podarilo siahnuť si na dno síl a prekonať, alebo získať nový osobný rekord v daných disciplínach. Trénersky dohľad zabezpečovali trénerky Gabika Podobenová, Martina Hodoňová a tréner Peter Bílik, pričom vyzdvihujeme a veľmi pekne ďakujeme za nezištnú pomoc Palinovi Ciesarovi. Celkové hodnotenie našej účasti na pretekoch je teda vysoko pozitívne a veríme, že tieto výsledky budú dobrým odrazovým mostíkom aj pre starších plavcov, ktorým už o malú chvíľu začína pretekárska sezóna 2018.