Pretekali naši najmladší plavci

630

V sobotu 25.05.2019 sa v Považskej Bystrici uskutočnil pretek najmladších plavcov – 2. kolo slovenského pohára v plávaní žiakov najmladšej kategórie, ktorí sa môžu zúčastňovať plaveckých súťaží pod hlavičkou Slovenskej plaveckej federácie. Zúčastnilo sa aj našich 18 pretekárov, ktorí zaujali svojimi výkonmi a v konkurencii 14 klubov si nielen spravili prvé, ale aj vylepšili tie staršie osobné výkony. Výprava Plaveckého klubu MATADOR Púchov pod vedením trénerskej dvojice Mgr. Peter Bílik a Mgr. Ján Haššo bojovala v 28 disciplínach od 25m až po 100m vo všetkých plaveckých spôsoboch.

Veľmi náš teší, že v konkurencii celej západoslovenskej oblasti sme sa výsledkovo nestratili a na pódiové umiestnenia siahlo až 5 plavcov nášho klubu. Najúspešnejšia bola Lucka Jurgová, ktorá zvíťazila v disciplíne 50m prsia a bola druhá aj na 50m znak. Ďalší medailisti boli Marek Hanták – 3. miesto 25m znak, Matiáš Guzma– 3. miesto na 50m motýlik, Šarlota Marmanová – 3. miesto na 25m voľný spôsob a Matej Kucej – 2 x tretie miesto na 25m prsia a 25m voľný spôsob. Tréneri púchovského klubu boli s reprezentáciou púchovského plávania spokojní, pretože ich zverenci si dokázali zlepšiť alebo vytvoriť až 38 nových osobných rekordov.

Celkové hodnotenie našej účasti na preteku je teda vysoko pozitívne a veríme, že tieto výsledky budú dobrým odrazovým mostíkom v ich plaveckej kariére, za ktorou sa skrýva tvrdá tréningová drina, ale aj kopec zábavy a radosti zo športovania. Zároveň ďakujeme za skvelú podporu aj početnému rodičovskému fanklubu.