Rozprávková noc v škole?

281

Odpoveď našich žiakov: „Aj každý rok!“. Každý jeden žiak či žiačik by mal mať tú česť zažiť tú čarovnú atmosféru, ktorú pre žiakov 1. stupňa zorganizovali pedagógovia ZŠ s MŠ Slovanská v Horných Kočkovciach. Ani tisíc slov by nestačilo na opis atmosféry, ktorá tam vládla! Treba to jednoducho zažiť.

Deti v piatok poobede zbalili spacáky a karimatky a s radosťou bežali do školy! Dobre čítate: s radosťou poobede do školy. My sme mali tú česť zúčastniť sa a prežiť aspoň kúsok z toho zázračného večera. Aspoň v kocke – čo ich tam čakalo?

•   Perfektne prepracovaná a do detailu premyslená noc plná rozprávok – deti hovoria, že NAJLEPŠÍ čas strávený v škole.

•   Hľadanie pokladu – zostala im krásna pamiatka.

•   Profesionálne divadlo zo Žiliny – skvelý zážitok.

•   Najcennejšie – divadielka hrané kamošmi deviatakmi. Šesť komnát so 6-timi príbehmi, ktoré poznajú všetky deti:

1. O troch prasiatkach – chlapci boli dokonalí a úžasní, vo veselých kostýmoch. Obdivujem odvahu týchto štyroch chlapcov ako sa dokázali prezentovať a ešte aj pritom baviť. Ďakujeme.

2. Popoluška – krásne predstavenie dievčat a zapojenie všetkých detí pri preberaní strukovín. Krásne rekvizity a hlavne tá sovička!

3. Šípková Ruženka – najlepší gól bol, keď sme nevedeli zobudiť Ruženku ani bozkami chlapcov. Žeby neboli poriadne? Zabralo až úprimné: „Ruženka vstávaj!“ Detský smiech a radosť, že Ruženku prebrali zo 100-ročného spánku, bola očividná.

4. Soľ nad zlato – veľmi silný príbeh. Deti si sami vyskúšali ako chutí život bez soli. Perfektné prevedenie dievčeniec aj kráľovskej rodiny. Nie nadarmo sa hovorí, že soľ je nad zlato.

5. Janko Hraško – Janko všetko super manažoval za PC a aj nám dovolil zapózovať fotografom. V tejto aktivite boli úžasne zapojené detské zručnosti – prechod po lávke s obedárom a hráškom na lyžičke. Odmena čakala v podobe chutných haluštičiek.

6. Ježibaba – táto komnata bola tajomná, ba až strašidelná, hudobne doprevádzaná, ale aj tak topka bola Ježi-babka, ktorú detičky učili ako sa sedí na lopatke. Emócie boli veľmi zvučnééé. Dotvorený tunel a sladučké medovníčky detičky potešili.

Každá z týchto komnát mala svoje čaro a každá jedna bola svojim spôsobom jedinečná. Úprimne ĎAKUJEME.

Nasledovala pyžamová diskopárty vo veľkom štýle! Deti nemali problém ísť spať po polnoci, ráno vstať o 6-tej a bez reptania, ani spať na zemi v spacákoch. Hlavne, že mali pri sebe svojich kamarátov, učiteľov a aj na pani kuchárku nesmiem zabudnúť. Dostali všetko ako na zlatom tanieriku, aj to najobľúbenejšie jedlo – ryžu s mäskom a uhorkami. Aj raňajky boli. Mňam.

Touto cestou sa chceme poďakovať pani riaditeľke a celému zboru pedagógov, že toto všetko obetavo zorganizovali a na úkor svojho voľného času s láskou pripravovali, pani upratovačkám a tímu, ktorý to všetko musel vrátiť do pôvodného stavu, pani kuchárkam, ktoré vedia, čo naše detičky radi jedia, DJ-ovi a športovému koordinátorovi nášmu pánovi učiteľovi Špačkovi za super diskotéku a vyjašenie vonku. Asi najväčšia vďaka patrí našim „veľkáčom“ tohtoročným deviatakom za ich obetavosť.

A naše skromné odporúčanie: Chceli by sme, aby naše deti mali túto možnosť zažiť takéto niečo aj viackrát, lebo sú to nezabudnuteľné zážitky. Možno aj divadelný krúžok by bol ďalšou cestou pre deti v našej škole. Deti považovali tento deň za najlepší a decibely hluku boli na historickom maxime v túto rozprávkovú noc. Ďakujeme ešte raz.

Spokojné deti a rodičia zo ZŠ Slovanská Horné Kočkovce.