Prievidza CUP 2022 v Karate

176

Púchovskí karatisti sa po letnej prestávke rozbiehajú. Už tradičným jesenným turnajom, ktorý má svoju tradíciu a kvalitu je Prievidza CUP, na ktorom sa však vzhľadom na letnú prestávku a slabšiu účasť na tréningoch začiatkom septembra zúčastnila len časť púchovského družstva.

Matej Jancík, ktorý je vo svojej kategórii už zaradený do reprezentácie Slovenska potvrdil očakávania a pomerne s prehľadom svoju kategóriu vyhral. Napriek tomu, že mal kvalitnú konkurenciu a s vyššími stupňami technickej vyspelosti, o jeho víťazstve tentoraz neboli pochybnosti.

Ninka Zjavková, talent, ktorý sa na súťažiach začal zúčastňovať až koncom minulého školského roka a kedy aj absolvovala prvé páskovanie a napriek tomu má stále najnižší opasok vo svojej kategórii, musela ísť do rozstrelu o prvé miesto, tu však v pohode zvíťazila a mohla sa tešiť z prvej zlatej medaily.

Horšie sa darilo Nini Arany. Niki z rodinných dôvodov mala v lete pomerne dlhšiu pauzu a toto sa žiaľ prejavilo aj v Prievidzi, kedy sa na medailové mesta nedostala. Nielen že má mimoriadne ťažkú kategóriu, kde je viacero výborných karatistiek, ale mala aj niekoľko chýb v cvičení. Chyby sú však známe a pri jej pracovitosti a talente ich Niki určite rýchlo odstráni.

Posledným súťažiacim bol Maťko Fedor. Maťko sa dostal do ťažej kategórie, než v akej mal štartovať a tak sa na medailové miesta nedostal. Maťko je však pohoďák a vzhľadom na dobrú náladu, ktorú okolo seba šíri a bezchybnú účasť na tréningoch má miesto v družstve aj naďalej isté.

Poďakovanie patrí aj Majke Fedorovej, bývalej majsterke Slovenska v športovom zápase, ktorá tentoraz namiesto pretekania, kvôli zraneniu a operácii, bola v pozícii koučky a pomáhala mladším kolegom.

V nasledujúcich týždňoch majú púchovskí karatisti pred sebou niekoľko štartov v rámci výberu Slovenska a Najbližší väčší turnaj je medzinárodná Slovakia Open, kde už dúfam budeme mať väčšie zastúpenie.

František Komora