Primátor Rastislav Henek na stretnutí s prezidentom

1164

Prezident Andrej Kiska rokoval minulý týždeň v stredu vo Zvolene s vybranými starostami a primátormi o aktuálnych celospoločenských témach, ako sú nárast extrémizmu, ale aj problémy v zdravotníctve a školstve. Stretnutia sa zúčastnil aj púchovský primátor Rastislav Henek.

„Zaujímalo ma, ako tieto problémy vidia z pohľadu jednotlivých miest. Každé mesto má totiž svoje špecifické problémy. Napríklad Krompachy majú vysokú nezamestnanosť, Hlohovec a Dolný Kubín dopravu,“ povedal prezident Andrej Kiska po skončení stretnutia. Predstavitelia miest a obcí sa však podľa jeho slov zhodli na jednom, a to, že štát má fungovať pre ľudí. „Pretože pokiaľ nám zlyháva fungovanie štátnych inštitúcií, tak to je živná pôda pre nárast extrémizmu.“ Primátori a starostovia ôsmich miest a obcí hovorili s prezidentom aj o rómskej problematike. Ako zdôraznil Andrej Kiska, jej dlhodobé neriešenie či schovávanie sa pred jej riešením je ďalší z problémov, ktorý vyvoláva nárast extrémizmu.

Medzi pozvanými predstaviteľmi samospráv bol aj primátor Púchova Rastislav Henek, ktorý sa pre Púchovské noviny o stretnutí vyjadril: „V neformálnom rozhovore som pánovi prezidentovi v krátkosti predstavil naše mesto a oboznámil ho s aktuálnym pozitívnym finančným i ekonomickým hospodárením Púchova. Informoval som ho o investíciách a projektoch, ktoré v meste realizujeme a predstavil som ďalšie plány a vízie rozvoja mesta. Na záver som mu odovzdal dary z Centra voľného času Včielka a zároveň som ho pozval na Púchovský jarmok 2017.“

Zdroj: www.prezident.sk