Prosba: Pomôžte nášmu chorému synovi Christianovi

93

Sme štvorčlenná rodina Loduhová z Púchova. Obraciame sa na vás s prosbou o finančnú výpomoc pre naše zlatíčko Christianka Loduhu. V dnešnej dobe štát a poisťovne prispievajú len na základnú pomoc čí starostlivosť, ktorá bohužiaľ nám nebude stačiť. Rozpovieme vám teraz príbeh, prečo sme nútený žiadať pomoc od druhých, na ktorú sami nestačíme. Veríme, že aj vďaka vám sa podarí osudu ukázať, že deti majú žiť, a nie sa trápiť životom.

Christian v januári oslávi štyri roky (inak všetci ho voláme Chris). Chris mal smolu už od narodenia – cez ťažký pôrod až po hospitalizáciu, kde mu diagnostikovali myoklonickú epilepsiu. Liečba čiastočne zaberala po dobu troch rokov. V júli tohto roku sa nám všetkým obrátil život hore nohami. Chris začal prudko záchvatovať a boli sme nútení ísť na štyri mesiace do nemocnice na Kramáre. V nemocnici sa jeho stav vôbec nezlepšoval, práve naopak. Telo dobre nereagovalo na lieky, mal ťažké nežiaduce účinky, ktoré nás posunuli na tri týždne na interné, pretože mal problémy s krvnými doštičkami a zlyhávala mu pečeň. Nasledovalo vysadenie liekov a obnova 20-30 záchvatov za deň. Prestal sám jest, rozprávať, sedieť, chodiť. Počas toho času boli už lekári zúfalí, lebo nevedeli ako ďalej. Nakoniec nám diagnostikovali vrodenú vývojovú vadu s následkom epileptických záchvatov so stratou vedomia. Nález je na pravej strane mozgu, a tá spôsobuje dočasné ochrnutie ľavej strany tela. Teraz ideme absolvovať hospitalizáciu v Prahe, kde sa následne rozhodne, či to odstránia operáciou, alebo biologickou liečbou. Chris nato, aby mohol znovu začať fungovať ako jeho rovesníci, bude potrebovať špeciálnejšie rehabilitácie, psychologické a logopedické poradne. Doma na Chrisa čaká ešte jeho brat Dominik, ktorý vidí vo svojom staršom bratovi vzor.

Preto vás prosíme o finančnú pomoc na liečbu a rehabilitáciu nášho syna Chrisa, lebo sami to nezvládneme. Ďakujeme za každý finančný či iný príspevok. Zo srdca vám patrí veľké ĎAKUJEME.

Náš transparentný účet je: SK12 0900 0000 0051 8526 4864

Katarína Loduhová